Sjajni bjelovarski strijelac Miran Maričić izborio nastup na Olimpijskim igrama!

EUROPSKO PRVENSTVO U STRELJAŠTVU

Na Europskom prvenstvu u gađanju malokalibarskim i velikokalibarskim oružjem koje se održava u Osijeku, bjelovarski strijelac MIRAN MARIČIĆ osigurao je kotu za nastup na Olimpijskim igrama koje će se ovog ljeta od 26. srpnja do 5. kolovoza održavati u Parizu.

U super snažnoj konkurenciji, u kojoj je nastupilo 69 najboljih europskih strijelaca u gađanju malokalibarskom puškom u disciplini trostav, Miran Maričić rezultatom 589 pogođenih krugova osvojio je 11. mjesto, što mu je bilo sasvim dovoljno za kvotu za nastup na Olimpijskim igrama jer su strijelci plasirani ispred njega  tu kvotu ranije osigurali.

Miran je nekako uobičajeno najslabiji rezultat u Osijeku postigao je u klečećem stavu, ali je zato izvrsno gađao u ležećem i stojećem stavu.

Petar Gorša, bjelovarski strijelac koji jedno duže vrijeme nastupa za Dalmacijacement iz Solina s 585 pogođenih krugova zauzeo je 30. mjesto čime nije ostvario olimpijsku kvotu, dok je Andrija Mikuljan kao treći član državne reprezentacije zauzeo 53. mjesto. Reprezentacija Hrvatske u konkurenciji 16 ekipa zauzela je osmo mjesto.

Najboljim svjetskim strijelcima do Olimpijskih igara preostalo je još samo jedno veliko natjecanje, a to je Svjetski kup koji će se održati u Munchenu.

To je ujedno i zadnja prilika za osvajanje dodatnih bodova na listi ISSF kandidata za nastup u Parizu na kojoj Petar Gorša visoko kotira, tako da se možemo nadati kako će Bjelovar ovog ljeta na Olimpijskim igrama imati svoja dva super sportaša.