Mladi bjelovarski strijelci drugi u Hrvatskoj

KADETSKI PRVENSTVO HRVATSKE ZRAČNOM PUŠKOM

Kadetska ekipa Streljačkog društva Bjelovar 1874 u sastavu: Tin Đuranec, Matej Čavlović i Emanuel Pelikan, osvojila je sjajno drugo mjesto na prvenstvu Hrvatske za kadete i mlađe kadete u gađanju serijskom zračnom puškom koje je održano na osječkoj streljani Pampas.

Na ovom respektabilnom i masovnom natjecanju Županijski streljački savez Bjelovar predstavio se s 13 strijelaca, od koji je osam iz SD Bjelovar 1874 i to: Tin Đuranec, Matej Čavlović, Emanuel Pelikan, Lucija Gjuras, Laura Opačić, Katja Opačić, Mia Gavran i Petra Kržak. Pored bjelovarske ekipe u Osijeku je nastupilo i četiri strijelca iz daruvarskog DDS-a 1885: Karlo Čakanić, Slaven Smojver, Danijel Šidak i Iva Holeček, te Petra Mutka iz Streljačkog društva Končanica.

U konkurenciji 17 ekipa kadeta, pored ekipe SD Bjelovara 1874 koja se okitila srebrnim medaljama, ekipa Daruvarskih strijelaca 1885 u sastavu: Karlo Čakanić, Slaven Smojver i Danijel Šidak zauzela 12. mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji u kojoj je sudjelovalo 71 strijelac naš najbolji predstavnik bio je bio Tin Đuranec koji je s 188 pogođenih krugova ostvario prava nastupa u finalnom gađanju, gdje je zauzeo sjajno šesto mjesto. Matej Čavlović zauzeo je 11. mjesto, a Emanuel Pelikan 27. mjesto. Kod Daruvarčana najbolji je bio Karlo Čakanić koji je s 179 krugova zauzeo 24. mjesto, a slijedili su ga Slaven Smojver na 33. mjestu i Danijel Šidak na 50. mjestu.

Kadetkinje srušile bjelovarski rekord

U konkurenciji kadetkinja ekipa SD Bjelovara 1874 u sastavu: Lucija Gjuras, Petra Kržak i Katja Opačić zauzela je peto mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji od 73 natjecateljice najbolja je bila Lucija Gjuras koja je s 189 krugova zauzela deveto mjesto. Petra Kržak zauzela je 31. mjesto, Mia Gavran 32. mjesto, Katja Opačić 39. mjesto, a Laura Opačić 43. mjesto. Ispred Društva daruvarskih strijelaca 1885 nastupila je samo Iva Holeček koja je zauzela 36. mjesto, dok je ispred Streljačkog društva Končanica nastupila Petra Mutka i zauzela 47. mjesto.

Lucija Gjuras i ženska kadetska ekipa Streljačkog društva Bjelovar 1874 svojim rezultatima postavile su nove bjelovarske rekorde u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji, koje su do sada držale Nina Krvar i ženska kadetska ekipa iz Streljačkog društva Sokol, postavljene 2008. godine

REGIONALNA EUROPSKA LIGA MLADIH ZRAČNIM ORUŽJEM

Pored kadetskog prvenstva Hrvatske u Osijeku je održano i regionalno natjecanje Europske lige mladih u gađanju zračnim oružjem u ekipnoj mješovitoj konkurenciji za natjecatelje od 14 do 18 godina starosti. U konkurenciji mlađe juniorskih ekipa Ukrajine, Hrvatske, Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine, u ekipi Hrvatske u gađanju zračnom puškom nastupala je i Lucija Gjuras, koja je s ekipom osvojila drugo mjesto i pravo nastupa u finalu Europske lige mladih koje će se održati u Novom Sadu sredinom listopada 2024. godine.