Mladi hrvatski vaterpolisti nakon drame peteraca postali prvaci Europe

Hrvatska U-19 vaterpolska reprezentacija prvak je Europe. Mladi hrvatski vaterpolisti u bugarskom Burgasu u utakmici za zlato pobijedili su vršnjake iz Crne Gore 10:8 (7:7) nakon peteraca i popeli se na krov Europe.

Hrvatska U-19 reprezentacija u skupini je pobijedila Španjolsku i Crnu Goru te izgubila od Mađarske jedan razlike. U osmini finala pala je Turska, u četvrtfinalu Grčka, a u polufinalu Hrvatska je fantastičnom igrom još jednom nadigrala Španjolsku i pobijedila ju 14:10.

Hrvatska zlatna nakon drame

Hrvatska je sredinom treće četvrtine otišla na 4:2, ali do kraja tog perioda nije zabila. Crna Gora je uspjela izjednačiti i u zadnju četvrtinu se ušlo s 4:4. Početkom zadnje dionice, Hrvatska je krasnim golom Ivuše Burđeleza povela 5:4, a onda i 6:4 nakon fantastične šraube Viktora Tončinića s tri metra.

Crnogorci su preko Andrije Roganovića uz puno sreće smanjili na 6:5. Tri minute prije kraja Danilo Stupar sjajnim golom iz daljine izjednačava na 6:6. Dvije minute prije kraja s igračem više Balša Vučković zabija za vodstvo Crne Gore 7:6. S igračem više Burđelez zabija za 7:7 39 sekundi prije kraja.

Kako do kraja nije bilo golova, pobjednik se odlučivao udarcima s pet metara.

Hrvatska je sva tri peterca realizirala, do je Crna Gora je pogodila jedan i promašila čak tri peterca. Zlato je nakon toga otišlo u Hrvatsku. (ika)