Mladi strijelci SD Bjelovara 1874 okitili se s deset medalja

PRVENSTVO HRVATSKE MALOKALIBARSKIM ORUŽJEM

Streljana Pampas u Osijeku bila je domaćin Prvenstva Hrvatske u gađanju serijskom malokalibarskom puškom za kadetske i juniorske kategorije na kojem je sudjelovalo sedam mladih strijelaca iz SD Bjelovar 1874 koji su na ovoj zahtjevnoj državnoj sceni još jednom potvrdili svoju neupitnu kvalitetu. Ekipa SD Bjelovara 1874 u sastavu: Lucija Gjuras, Katja Opačić, Laura Opačić, Tin Đuranec, Matej Čavlović, Emanuel Pelikan i Hrvoje Taritaš, osvojila je čak deset medalja, sedam u ekipnoj i tri u pojedinačnoj konkurenciji, a pored te vreće pune medalja djevojke su postavile osam novih bjelovarskih rekorda, tri u ekipnoj i pet u pojedinačnoj konkurenciji.

Ovi sjajni uspjesi i rezultati imaju i dodatnu težinu jer treba znati kako bjelovarski strijelci na Gradskoj streljani nemaju uvjeta za treniranje malog kalibra, već na treninge moraju ići u Čazmu ili Zagreb.

Najveći uspjeh na Prvenstvu Hrvatske ostvarila je Lucija Gjuras koja se okitila s čak dvije zlatne medalje. Jednu je osvojila u pojedinačnoj juniorskoj, a drugu u pojedinačnoj mlađe juniorskoj kategoriji. Pored Lucije u Osijeku je sjajan bio i Hrvoje Taritaš koji je u juniorskoj konkurenciji osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju, dok je u toj kategoriji Matej Čavlovć zauzeo visoko četvrto mjesto.

Kadetska ekipa SD Bjelovara 1874 u disciplini “ležeći” u sastavu: Tin Đuranec, Matej Čavlović i Emanuel Pelikan osvojila je drugo mjesto, dok je u toj disciplini ženska juniorska ekipa u sastavu: Lucija Gjuras, Katja Opačić i Laura Opačić osvojila treće mjesto. Treće mjesto u juniorskoj konkurenciji u disciplini “ležeći” osvojila je muška ekipa u sastavu: Hrvoje Taritaš, Matej Čavlović i Tin Đuranec.

Medalju iz Osijeka donijela je i kadetska ekipa SD Bjelovara 1874 u sastavu: Tin Đuranec, Matej Čavlović i Emanuel Pelikan u disciplini “trostav”, dok su se kadetkinje u sastavu: Lucija Gjuras, Kata Opačić i Laura Opačić, u disciplini “trostav” okitile brončanom medaljom.

Zlatna na Prvenstvu Hrvatske u malokalibarskoj pušci u disciplini “trostav” bila je i ženska juniorska ekipa SD Bjelovara 1874 u sastavu: Lucija Gjuras, Katja Opačić i Laura Opačić, osvojila sjajno prvo mjesto, dok su juniori u sastavu: Hrvoja Taritaš, Matej Čavlović i Tin Đuranec, osvojili treće mjesto i brončanu medalju.