Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

TREĆA HNL – LIGA ZA PRVAKA – 3. KOLO:

MLADOST (Ž) – RADNIK KRIŽEVCI    1:0

MLADOST: Srbljanović, Herceg, Abramović, Brezina, Džijan, Žabec (od 87. Baraban), Jakšić, Guja (od 90.Kunštek), Behram (od 81. Vrbanić), Ivetić, Čovo (od 46. Hudaček), TRENER: Danijel Lovrić, STRIJELAC: 1:0 Guja (65)

Nakon prošlotjednog poraza na gostovanju kod vodećeg Poleta momčad Mladosti iz Ždralova u doigravanju za prvaka Treće HNL sjever više nije imala pravo na kiks. Bila je svjesna kako bi ih sve osim pobjede nad Radnikom iz Križevaca miljama udaljio od cilja da doigravanje završe na jednom od prva dva mjesta na ljestvici koja vode u kvalifikacije za novu ‘Prvu ligu’ ili direktno u ‘Drugu ligu’.

Presudilo iskustvo

U takvom raspoloženju, ali i praćeni pomalo uplašenim očima svojih navijača na novoj tribini, Redsi s Brda pokazali su svoju najjaču odliku, a to je iskustvo. U svom papirnato najjačem sastavu i i gotovo bez grča kojeg su se svi pribojavali, momčad trenera Danijela Lovrića upisala je pobjedu rezultatom 1:0. Tim uspjehom, ali i porazom Poleta na bjelovarskom Gradskom stadionu, Mladost se potpuno vratila u igru za naslov prvaka i puna samopouzdanja čeka novi El Clasico koji se slijedeće subote igra u Ždralovima.

Guja donio radost na crvenoj tribini

Nije to bila utakmica za pamćenje, međutim, Mladost je tokom svih 90 minuta dominirala i pritiskala Radnik koji se organizirano i srčano branio. Takvom igrom na posjed i na pritisak Redsi u prvom dijelu utakmice osim obećavujučih udaraca Žabeca i Behrama i s nekoliko dobrih poluprilika u kojima se našao Žabec, ništa konkretno nisu napravili. Drugo poluvrijeme bilo je puno bolje i opasnije sa strane Mladosti. Kruna konstantne dominacije došla je u 65. minuti kad je Hudaček probio desnu stranu, a Guja odmjerenim udarcem pogodio za 1:0. Do kraja utakmice Radnik je jalovo pokušavao izjednačiti, dok je Mladost izigrala nekoliko dobrih prigoda koje, na žalost, nisu pretvorene u pogodak.