Mladost je ove jeseni odigrala puno boljih utakmica

SUPERSPORT DRUGA NOGOMETNA LIGA – 15. KOLO:

Želimir Mešnjak, sada već bivši trener Mladosti iz Ždralova, od momčadi s bjelovarskog Brda oprostio se pobjedom.

U zadnjem kolu prvog dijela prvenstva Mladost je na svom stadion, može se kazati očekivano, pobijedila Hrvace rezultatom 1:0 i tom pobjedom je osigurala mjesto u samom vrhu ljestvice koje joj garantira proljetnu borbu za naslov prvaka.

Naime, Mešnjak je susret s Hrvacama otvorio u papirnato najjačem sastavu koji je bio dodatno motiviran time što se želio pobjedom oprostiti od trenera koji je ostavio duboki trag u Mladosti. Osim toga, Redsi s bjelovarskog brda ove jeseni igraju sjajno, dominantno kao domaćini, tako da su u ovom susretu slovili kao veliki favoriti, što potkrepljuje i činjenica kako su nogometaši Hrvaca ove jeseni tri gostujuća boda osvojili jedino protiv NK Bjelovara i slove kako snažna domaćinska ekipa.

Međutim, za razliku od ovih ”kladioničarskih prognoza” bila je to vrlo tvrda i neizvjesna utakmica u kojoj je Mladost letjela na krilima sjajnog vratara Srbljanovića i koja je ove jeseni odigrala puno boljih utakmica, dok se Hrvace predstavilo kao najbolja momčad koja je ove jeseni gostovala na Brdu. No, to ih ipak nije bilo dovoljno kako bi se spasila od poraza.

MLADOST – HRVACE     1:0

MLADOST: Srbljanović 8, Herceg 7, Brezina7, Žabec 6,5 (od 89. Sesar), Jakšić 7, Lopa 7,5 (od 75. Colarić), Čondrić 6 (od 46. Borovac 7), Šurmin 6 (od 46. Topić 7,5), Markota 6 (od 70. Franceković 7), Azinović 7,5, Cruce 7, TRENER: Želimir Mešnjak 7

HRVACE: Topić 7, Glavović 6(od 73. Da Silva), Škarić 6,5, Bolanča 6,5, Botica 6,5, Klarić (od 46. Botić), Matanović 6(od 53. Barač), Osmanović 6, Gilić-Kuko 6,5, B. Čovo 6, M. Čovo 6, TRENER: Grgica Kovač

STRIJELAC: 1:0 Topić (62)

Prvi dio utakmice protekao je u konstantnom pritisku Mladosti koji baš i nije bio učinkovit. Domaći nogometaši nisu uspjeli iskoristiti dvije sjajne asistencije Lope i pokušaj Žabeca u 43. minuti, dok se Hrvace isključivo orijentiralo na branjenje svog kaznenog prostora kojeg je znalo braniti i sa svih deset igrača, ali je zato imalo najbolju priliku u prvom poluvremenu i to u 42. minuti. No, vratar Srbljanović je još jednom pokazao zašto je najbolji vratar u drugoj ligi.

Drugi dio utakmice otvorio je domaći vratar Srbljanović s nove dvije mađioničarske intervencije kojima je otvorio vrata svojoj momčadi za pobjedu.

Upravo se to i dogodilo u 62. minuti kada je brza akcija Hercega i Borovca završila neobranjivim šutom Topića koji se zabio u donji desni kut za 1:0. Do kraja utakmica Hrvace su preuzele inicijativu, ali najbolju priliku imao je Žabec i to u 89. minuti kad je sam u sprintu od centra krenuo prema golu Hrvaca, ali se sam i srušio na 18 metara zbog povrede mišića.

Želimir Mešnjak, bivši trener Mladosti

– Momčad je bila u grču zbog mog odlaska. Imali smo inicijativu i pokazali smo veliku želju, ali danas nismo dobro izgledali. Bilo je puno mučenja, ali na kraju smo zasluženo pobijedili za jedan gol razlike, ali Mladost je odigrala puno boljih utakmica ove jeseni – nakon susreta kazao je Želimir Mešnjak, bivši trener Mladosti.