Mladost kroz trnje do po pobjede nad Trnjem

Mladost iz Ždralova u susretu s Trnjem imala je veliki imperativ pobjede i najavljivala je kako ništa neće propustiti slučaju. Najavljivala je kako će od prve minute napasti Trnje, preuzeti inicijativu kako će svojom neupitnom kvalitetom steći dominaciju i pritisak koji će biti presnažan za Trnje.

Međutim, nište se od svega toga nije dogodilo. Dapače, nogometaši Trnja u prvom poluvremenu ostavili su bolji dojam, bili su rastrčaniji, življi i imali su više od igre, dok je Mladost ostavila puno bolji dojam u drugom dijelu, ali tek kad je malo zahladilo.

MLADOST (Ž) – TRNJE (Zg)    3:1

MLADOST: Vincelj 6,5, Lukman 6,5 (od 67. Pracetti), Zubović 6,5, Azinović 7, Brezina 7, Borovac 6,5 (od 72. Ivančan), Pisačić 7, Perić 6,5, Nikolić 7, Dunić 6,5 (od 72. Krešić 7), N. Marić 7. TRENER: Tihomir Bradić

TRNJE: Rendulić 6,5, Kasalo 6, Jakolić 6, Prpić Bosanac 6 (od 75. Dobrilović), A. Marić 7, Kolar 6 (od 60. Pavlović), Ceraj 6,5, Kamga 6,5, Mihaljević 6, Gašparić 6, Musa 6 (0o 82. Kovačić), TRENER: Mario Mišljenović

STRIJELCI: 0:1 Mihaljević (69), 1:1 Nikolić (70), 2:1 Marić (78), 3:1 Pisačić (90+1). IGRAČ UTAKMICE: Nikola Marić

U prvih 45 minuta gledali smo jako loš nogomet. Velikim dijelom za to je kriva pakleno visoka temperatura, ali i preoprezna Mladost koja se nije uspjela nametnuti Trnju.

Bilo je to dosadno poluvrijeme u kojem je Mladost izigrala tek dvije prilike, preciznije rečeno pokušaja, prvu u 22. minuti preko Dunića i drugu u 35. minuti preko Marića. Za to vrijeme Trnje je pokušavalo šutevima i velikom željom, no, to nogometašima iz Zagreba nije bilo dovoljno za pogodak.

Drugi dio utakmice bio je puno bolji, točnije kad su u igru ušli Krešić i Pracetti koji su znatno podigli ritam igre.

Trnje je u otvaranju drugog poluvremena sjajnim volejem Mihaljević povelo s 0:1, ali Mladost se odmah u slijedećoj minuti vratila u život. Perić je iz prekida u glavu pogodio Nikolića koji je savladao gostujućeg vratara Rendulića za 1:1.

Tek tada je Mladost počela pokazivati svoju snagu.

Redale su se prilike, a jednu od njih iskoristio je Nikola Marić, najbolji igrač utakmice tako što je nakon sjajne asistencije Perića zaobišao vratara i pogodio za 2:1. U samoj završnici utakmice Pisačić je bio strijelac za konačnih 3:1.