Mladost na Brdu nadigrala prvoligaša!

PRIPREMNA NOGOMETNA UTAKMICA

Nogometaši Mladosti iz Ždralova ciklus pripremnih utakmica otvorili su izuzetno žestoko.

Za prvog protivnika izabrali su momčad Sesveta, snažnu momčad SuperSport Prve nogometne lige, drugi stupanj natjecanja, koja je prošlo prvenstvo u tom elitnom natjecanju završila na visokom četvrtom mjestu. U pripreme za novo prvenstvo momčad Sesveta krenula je solidno pojačana i razmišljajući o još višem plasmanu, međutim, nakon viđenog na Brdu teško je zaključiti tko je “drugoligaš”, a tko “prvoligaš” koji razmišlja o prvenstvenim sudarima s Dinamom, Hajdukom, Rijekom, jer Mladost je ostavila puno boji dojam i sasvim je zasluženo slavila minimalnu pobjedu koja je mogla završiti i puno većim rezultatom.

MLADOST (Ž) – SESVETE    1:0

MLADOST 1. pol: Vincelj, Perić, Zubović, Azinović, Nikolić, Lukman, Jakšić, Brezina, Borovec, Šurmin, Pisačić. 2. pol: Srbljanović, Hudaček, Bačić, Krešić, Šuman, Franceković, Antić, Dunić, Ivančan, Lopa, Tomić, TRENER: Tihomir Bradić

SESVETE 1. pol: Hegeduš (Cik), Brešić, Brigić, Cindrić, Bošnjak, Jaka, Antolković, Sesar, Diogo, Herceg, Obi. 2. pol: Šušković, Gorupec, Kulenović, Agić, Radujković, Gadže, Črnko, Čamber, Regetaš, Abramović, Ljubanović, TRENER: Mario Rac

STRIJELAC: 1:0 Mario Nikolić (38)

Oba trenera utakmicu su otvorila s kombiniranim sastavima što nije umanjilo ljepotu igre. Dapače, bila je to više nego gledljiva utakmica u kojoj je Mladost od prve minute potpuno preuzela kontrolu nad igrom, bila je vidno bolji protivnik koji je brzim i smislenim akcijama vrlo lagano dolazio pred gol momčadi Sesveta koja gotovo da u prvom poluvremenu i nije zaprijetila domaćem vrataru Vincelju. Angažirana i okomita igra Mladosti otvorena je obećavajućim udarcem Brezine, a nastavljena je Šurminovom stativom i njegovim udarcem kojeg je gostujuća obrana zaustavila na samoj gol crti, ali i prilikom Pisačića koju je gostujući vratar ipak uspio obraniti.

To sjajnom izdanje Mladosti nagrađeno je pogotkom u prvom poluvremenu. Odmjereni centaršut Borovca s desne strane došao je do Maria Nikolića koji je u 38 minuti neobranjivim udarcem pogodio mrežu za 1:0.

Nogometaši Sesveta u drugom su poluvremenu izgledali su puno bolje. Krenuli okomitije, puno brže i s visokim pritiskom. Takva igra donijela im je veći posjed lopte, ali ne i neku ozbiljniju priliku za pogodak jer Mladost je uspješno odgovarala njihovoj agresivnoj igri i znalački je sačuvala minimalnu prednost.