Mladost u Čavlima prekinula veliki niz neporaženosti

SUPERSPORT DRUGA NOGOMETNA LIGA – 14. KOLO:

Bez požutjelog kapetana Jakšića, povrijeđenih Hercega i Colarića, bolesnog Pisačića i bez Lope koji je bio odsutan zbog smrti oca, Mladost iz Ždralova nije se uspjela nametnuti nogometašima Grobničana. Na jako lošem, neravnom i mekanom terenu u Čavlima poražena je rezultatom 2:1, čime je prekinula svoj niz od čak 12 uzastopno odigranih prvenstvenih utakmica bez poraza.

Osim što je bila oslabljena za čak pet svojih stožernih igrača Mladost je u Čavlima bila bezidejna, anemična i predaleko od protivničkog gola, što je bilo sasvim dovoljno da Grobničan, koji isto tako nije bio ništa bolji od Mladosti, upiše pobjedu kojom se pomakao prema gornjem domu ljestvice, dok Mladost ovim porazom zaostaje četiri boda za trenutno vodećim Radnikom iz Križevaca.

NK GROBNIČAN – MLADOST (Ž)    2:1

GROBNIČAN: Curač, Ušalj, Bosančić, Ravlija, Pilčić (od 78. B. Kovačević), Mohorić (od 78. Golić), Prpić, Galešić (od 92. Cetina), Batarelo (od 72. Rupčić), Jabita (od 92. N. Kovačević), Sržentić, TRENER: Predrag Stilinović

MLADOST: K. Srbljanović, Leko (od 61. Borovac), Brezina (od 78. Krešić), Žabec (od 78. Topić), Colarić, Čondrić, Sesar, Markota (od 78. Hudaček), Azinović, Franceković (od 67. Šurmin), Cruce, TRENER: Želimir Mešnjak

STRIJELCI: 1:0 Bosančić (45), 2:0 Jabita (74), 2:1 Cruce (80)

Prvo poluvrijeme proteklo je obostrano gotovo bez ijedne obećavajuće prilike, s opreznom igrom na sredini terena i obostrano bez pogreške u fazi obrane. Najbolju priliku imala je domaća momčad u 35. minuti kada je šut tamnoputog Jabite s pet metara vratar Kiki Srbljanović čudesnom intervencijom obranio i skrenuo loptu u korner nakon kojeg je domaći napadač uzdrmao stativu.

Te prilike kao da su bile najava vodstva Grobničana koji je u 45.minuti slučajnim pogotkom Bosančića ipak došao u vodstvo od 1:0.

Drugi dio utakmice nije bio ništa bolji. Mladost se i dalje nije uspjela nametnuti i nije ostvarila očekivani pritisak, dok je Grobničan nakon jedne nabačene lopte prema zaboravljenom Srziću na drugoj stativi povećao svoje vodstvo na 2:0. Tek nakon tog pogotka Mladost se probudila i pritisnula domaću momčad. Ta otvorena igra na ”sve ili ništa” donijela je pogodak Šurmina koji je svojim ulaskom u igru podigao Mladost osim pokušaja Šurmina ”škaricama” u zadnjoj minuti utakmice Mladost nije bila spremna doći do izjednačenja.