Mrtva trka Daruvara i Bilogore za naslov prvaka

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

Tri kola prije kraja prvenstva Bilogora iz Kapele i Daruvar poravnati su na čelu ljestvice Prve županijske nogometne lige, dok ih s tri boda manje uporno prati Hajduk iz Hercegovca koji čvrsto drži treće mjesto i čeka kiks vodećeg dvojca.

U 23. kolu nogometaši Ivanske upisali su svoj prvi proljetni poraz, dok su nogometaši Bila iz Velike Pisanice i dalje proljetno neporaženi. Ovi rezultati redovnog 23. kola samo su najava zadnja tri kola popularne “županijske Primere” u kojima će se očito sve do zadnjeg kola voditi žestoka i neizvjesna borba za naslov prvaka između Daruvara i Bilogore, jer na dnu ljestvice Tomislav iz Bereka već je odavno ispad, dok predzadnji Brestovac čeka rješenje oko proširenja Treće HNL sjever i broju plasmana naših klubova u tu ligu.

Kako bi mogli odrediti svojeg favorita u borbi za naslov treba znati kako Daruvar u zadnja tri kola gostuje kod Trnskog, pa je domaćin Ivanskoj, dok u zadnjem kolu putuje u goste Bilogorcu. Nogometaši Bilogore u slijedećem kolu gostuju kod Ivanske, pa su domaćini Bilogorcu, dok u zadnjem kolu idu u goste Ribaru u Končanicu. Isto tako, treba znati kako u slučaju istog broja osvojenih bodova na kraju prvenstva prvak je ona momčad koja je bolja u međusobnim susretima. Međutim, i tu je sve donekle poravnato jer Bilogora je jesenas pobijedila u Kapeli rezultatom 4:3, dok je Daruvar na proljeće pobijedio u Daruvaru rezultatom 2:1. U tom slučaju, da Bilogora i Daruvar prvenstvo završe s istim brojem osvojenih bodova, ali i s istom međusobnom gol razlikom 5:5, prvak bi bio Daruvar zbog većeg broj postignutih pogodaka u gostujućem susretu.

REZULTATI 23. KOLA

Derbi između Daruvara i Kamena iz Sirača imao je svoju trilersku završnicu. Susret je završio neriješeno 4:4, međutim, momčad Daruvara je u 29. minuti pogocima Pateka, Karačića i Matije Joščaka iz penala povela s 3:1. Usprkos lošem rezultatu Kamen se nije predavao. Prvo je preko Bjelajca smanjio na 3:2, pa je preko Karpišeka u 69. minuti izjednačio na 3:3, da bi u 82. minuti pogotkom Nikole Karpišeka poveo s 3:4 i najavio pobjedu i veliko iznenađenje. No, Daruvar se i ovom prilikom izvukao. U 89. minuti Nikola Plavšić savladao je gostujućeg vratara Vončinu čime je Daruvaru donio veselje i jedan veliki bod u borbi za naslov prvaka.

BILOGORA – TRNSKI    3:1

BILOGORA: Taritaš, L. Lalić, Bajsić, Legčević, Fleković, Radmilović, Šestak, Topalović, Vidojević, A. Perčec, Stojčević – Mrak, Fillipe, N. Belan, M. Sabljić, TRENER: Luka Kozić

TRNSKI: J. Vinković, Plantek, Bezmenjak, Rallon, Pratljačić, Pavlović, Despetović, Markuz, Cajner, Silva, M. Đođ – Mužek, Vlahović, D. Nađ, Mikšec, Kunštek, Mikulandi, Miličević, TRENER: Denis Nađ

STRIJELCI: 0:1 Plantek (7), 1:1 Šestak (9), 2:1 Vidojević (43), 3:1 Bajsić (77).

Bilogora iz Kapele vratila se u borbu za naslov prvaka. Nakon prošlotjednog poraza u Siraču momčad Bilogore odigrala je dojmljivu utakmicu u kojoj je pokazala puno više od Trnskog tako da je sasvim zasluženo slavila pobjedu rezultatom 3:1.

Međutim, ta pobjeda nije bila nimalo lagana jer Trnski se u Kapeli predstavio kao dobra momčad koja je preko iskusnog Planteka već u sedmoj minuti povela s 0:1. Taj pogodak bio je okidač za nastavak utakmice u kojoj je momčad Bilogore zavladala svojim igralištem. Rezultat te bolje igre bio je pogodak Šestaka kojim je Bilogora izjednačila na 1:1, dok je u 43. minuti pogotkom Vidojevića povela s 2:1.

Drugi dio susreta bilo je otvorena borba u koji je Trnski brzim kontrama tražio izjednačenje, dok je Bilogora mudrom i smislenom igrom tražila svoju priliku za novi pogodak kojim bi umirila goste. Taj trenutak dogodio se u 77. minuti kad je Dino Bajsić pobjegao svojim čuvarima i savladao gostujućeg vratara Vinkovića za konačnih 3:1.

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

ZVIJERCI – SKOK    1:3

ZVIJERCI: D. Piskor, Krajina, Maciček, Z. Lovrić, A. Horvat, B. Piskor, Varivoda, Kovažik, Marinković, P. Mikšić, Stankić – I. Miškić, Petreković, TRENER: Denis Kolenko

SKOK: A. Jaković, Žagi, Stanković, Vlašić, J. Tomić, Kališević, Lončar, Tanjić, Mumlek, T. Račan, Čer – Z. Srebrenović, M. Moćnik, Majhen, Turkalj, TRENER: Petar Bošnjak

STRIJELCI: 0:1 Lončar (49), 1:1 Stankić (61), 1:2 Kališević (74), 1:3 Lončar (92).