Članovi bjelovarske Udruge specijalne policije Omege sudjelovali na obilježavanju 28. godišnjice Lovinačkog zbjega, dana kada su se mještani Lovinca, Svetog Roka, Rićica i Cerjani našli u gotovo potpunom neprijateljskom okruženju. JNA se tih dana otvorena stavila na stranu četnika, a jedini spas za mještane je bio prijelaz preko Velebita. Više od tisuću ljudi, većinom starijih civila i djece zajedno je s malobrojnim braniteljima tog kraja krenuo u zbjeg pred agresorskim snagama koje su ih napale. Tko nije otišao, a riječ je o nešto manje od stotinu ljudi, uglavnom staraca koji su ostali u svojim kućama, bio je ubijen, a spaljene su kuće i crkva. Bivši pripadnici bjelovarskih Omega su tijekom obilježavanja 28. obljetnice, prohodali od velebitskog prijevoja Mali Alan do najmarkantnijeg vrha Svetog Brdo i nazad. (ika)
NA VELEBITU Pripadnici bjelovarskih Omega obilježili 28. godišnjicu Lovinačkog zbjega
- 23. rujna 2019.

Povezane objave
VIDEO – Bjelovarčanka Iva Vuk iz Philadelphije s
27. lipnja 2026.
Pijane prijateljice ”navijale” glazbu u stanu u pa
26. lipnja 2026.
Zabio se u auto ispred sebe pa izazvao
26. lipnja 2026.
Večeras se ruše rekordi! Zamjenik gradonačelnika Brajdić očekuje
26. lipnja 2026.
Bjelovar dobiva najljepši park u gradu, a za
26. lipnja 2026.


