Velika jadranska avantura bjelovarskih Argonauta sutra bi trebala završiti u Savudriji nakon što su u ponedjeljak iz Prevlake krenuli na 650 kilometara dugačko putovanje. Prema riječima proslavljanog veslača Nikice Ljubeka koji zbog poslovnih razloga nije s Argonautima ova avantura je najveći projekt u sportu ove godine.

Šest je izazovnih dana ili 500 kilometara iza Argonauta uspješno odrađeno, a jedan još predstoji. Riječ je o najtežoj dionici od 150 kilometara otvorenoga mora uz sam rub Istre, a uz prognozu koja nije pogodna biti će to dionica za pamćenje. Jutros u 6 sati krenuli su s Unija, spremni na sve izazove i olujno more, sa žuljevima na rukama i velikim zanosom u srcu za završe utrku sutra 24.10. u 12 u Savudriji.
Iako je bilo planirano da tamo budu u nedjelju, dobra organizacija puta i tjedan lijepog vremena ubrzali su ih. Projekt ARGO Jadranom bez daha humanitarnog je karaktera, ruta duga čak 650 kilometara sada je pri kraju, a njihov cilj sutra na dohvat je ruke. Svjesni činjenice da ne bude lako, njihov sportski duh i mirnoća u glavi, pomogli su da dionicu prođu kako su zamislili, zapravo samo s jednim malim tehničkim kvarom na kanuu. Tim od 15 ljudi izmjenjivao se danju i noću nije prezao ni pred čim, pjesma i dobro raspoloženje prate ih cijelim putem. Pa ipak, danas i sutra najavljuju jako jugo i kišu, držimo šake da sutra sretno stignu na cilj.(Bjlive)

