Neporaženi ŽRK Bjelovar stigao i do treće pobjede u nizu. ”Za vratom dišu” ekipi Podravka Vegete

U subotnjem dvoboju 3. kola 1. HRL između ŽRK Bjelovara i ŽRK Splita 2010 uvjerljivo su slavile igračice Bjelovara rezultatom 39:33 (21:16). Od prve minute bilo je znakovito kako je domaći sastav izrazito motiviran za novim bodovima, a sve kako bi zadržale priključak za Podravkom. Sa 100-postotnim učinkom sedam od sedam, sjajna je u domaćim redovima bila Mirna Gašparović, dok je sedam od 10 imala Ana Malec. ŽRK Bjelovar je uz rukometašice Podravka Vegete jedina ekipa koja je u sva tri kola inkasirala dva boda što ih je pozicioniralo na drugo mjesto u ligi, odmah iza koprivničkog kluba.

Cikoja: U tri-četiri minute smo napravili veliku razliku

-Utakmicu smo doživjele jako ozbiljno jer smo znale da Split neće doći ovdje i predati se. Započele smo jako dobro s obranom što je rezultiralo polukontrama i kontrama. To je u startu bila naša jača strana protiv Splita gdje nas nisu mogle pratiti. Jednostavno smo bile bolje i ispunile cilj koje smo si zadale – kazala je Josipa Mamić iz ŽRK Bjelovara, dok je trener Hrvoje Cikoja zadovoljan trećom pobjedom u nizu. -Odlična mlada ekipa Splita i žao mi je što nisu došli kompletni. Nisam zadovoljan s obranom u prvom poluvremenu jer smo primili previše golova, ali smo u drugom poluvremenu u tri-četiri minute napravili veliku razliku i održavali ju. Nezgodno je bilo što smo većinu golova zabili iz polukontri i kontri pa je trebalo igrati duge obrane i onda smo imali par vezanih grešaka u prvom poluvremenu. No u drugom dijelu smo se skoncentrirali i to je svedeno na minimum što je rezultiralo našim ”odljepljivanjem” – kazao je Cikoja.

Alfirević: ”Čestitam Bjelovaru na zasluženoj pobjedi”

Kod gošći iz Splita prvo ime susreta bile su dvije Karle, Rubić i Birtić. Prvoj je za devet pogodaka trebalo 10 pokušaja, dok je isti broj pogodaka, ali iz čak 19 pokušaja postigla Birtić.
-Bjelovar je bio bolji cijelu utakmicu i zato su na s pobijedile. Nismo bile na nivou i nedostajalo nam je nekoliko standardnih igračica–kazala je Rubić.
Nenad Alfirević, trener ŽRK Split 2010 čestitao je domaćim igračicama na zasluženoj pobjedi.
-Što sam očekivao to se i ostvarilo. Čestitam Bjelovaru na zasluženoj pobjedi. Kolega Hrvoje stvarno radi odličan posao i užitak nam je bio ovdje gostovati. Naša ekipa je previše mlada i pružili smo donekle otpor koliko smo mogli, dok obrambeno nismo mogli odgovoriti na kombinacije ŽRK Bjelovara – kazao je Alfirević. (BJLive)