Još uvijek je nepoznata sudbina Bjelovarčanke koja je prije dva mjeseca nestala u Splitu

Foto: Arhiva BJLive/Ilustracija

Ni dva mjeseca nakon što se udaljila s boravišne adrese u Splitu, mladoj Bjelovarčanki Josipi Rogić i dalje nema traga. Na internetskim stranicama Nacionalne evidencije nestalih osoba za njom je još uvijek oglašena potraga, a kako neslužbeno doznajemo, policija još uvijek nema nikakvih informacija o tome gdje bi se mogla nalaziti.

Nestala djevojka rođena je 1. kolovoza 2003. godine tako da je nedavno navršila 16. godina. Rođena je u Bjelovaru gdje joj je i službeno prebivalište. Međutim, iz nekog razloga, a vjerojatno je riječ o obiteljskim problemima, završila je u splitskom Centru za pružanje usluga u zajednici, odnosno nekadašnjem Domu za odgoj djece i mladeži. Josipa je visoka 165 centimetara, ima crnu kosu i sitnije je tjelesne građe. Inače, u splitskom Centru svako malo bilježe bijeg. No, mladi se gotovo uvijek vrate ili bivaju pronađeni. Boravi li Josipa sada negdje svojevoljno ili je priča bitno drugačija, policija treba otkriti, a svakako ne prestane tragati za mladom djevojkom. Točan datum njezinog nestanka je 13. lipnja. (ika)