Neuvjerljivi NK Bjelovar izvukao neriješeno protiv dobre Kustošije

PRIPREMNA NOGOMETNA UTAKMICA:

Nakon što su u prvoj pripremnoj utakmici kao domaćini na Gradskom stadionu rezultatom 0:3 izgubili od drugoligaša Jaruna, nogometaši NK Bjelovara u svojoj drugoj pripremnoj utakmici ponovo su bili domaćini.

Ovom prilikom ugostili su momčadi Kustošije, prošlogodišnjeg drugoligaša, a sadašnjeg trećeligaša koji će u novoj sezoni biti jedan od konkurenata NK Bjelovaru u borbi za vrh ljestvice ”Druge nogometne lige”. Njihov međusobni pripremni susret završio je neriješenim rezultatom 2:2 kojim više može biti zadovoljan NK Bjelovar.

NK BJELOVAR – KUSTOŠIJA     2:2

BJELOVAR: 1. pol: Iličević, Ljevar, Uwem, Čikvar, Varga, Samarin, Šantalab, Stojanović, Romac, Motka, Miklić, 2. pol: Djordjević, Naser, Coha, Jurčević, Haddad, Štefanac, Mlinarić, Gibanjak, Raspudić, Saad, Samer, M. Pranjić, Petrović, Kupsjak, TRENER: Zoran Marčetić

KUSTOŠIJA: Kramer, Boune, Mody, Oršulić, Išlić, Kukoč, Mihaljević, Lovren, Dujmović, Petković, P. Bošnjak – Jerolimov, Šusterajter, Majić, Međimorec, Diyoke, Kraljević, Seck, Runjić, Križan, Puljić, TRENER: Damir Milinović

STRIJELCI: 0:1 Dujmović (7), 0:2 Dujmović (7), 1:2 Ljevar (42), 2:2 M. Pranjić (77)

Sudeći po ovoj pripremnoj utakmici NK Bjelovar ipak neće biti konkurent Kustošiji u borbi za mjesto u vrhu ljestvice. Naime, momčad iz Zagreba u prvom se poluvremenu pokazala puno boljom, igrački kvalitetnijom, bržom, organiziranijom i efikasnijom, za razliku od Gradskog kluba koji je bio težak, anemičan, bez agresivnosti i bez ijednog raspoloženog igrača.

Kako će to biti jednosmjerno poluvrijeme pokazao je brzonogi Dujmović u šestoj minuti koji je jednu dubinsku loptu stopera Oršulića iskoristio kako bi izašao sam pred domaćeg vratara Ilinčića za 0:1.

Dujmović je odmah u sljedećem napadu imao sjajnu priliku za povećanje vodstva, a Kustošija je imala i sumnjivu situaciju koje je mirisala na penal. Međutim, na 0:2 Dujmović je povisio u 20. minuti nakon smišljene akcije i povratne lopte koju je preciznim udarcem zabio u malu mrežu.

Marko Pranjić strijelac za izjednačenje

U završnici prvog poluvremena NK Bjelovar je smanjio ja 1:2 i to nakon ubačaja Čikvara iz slobodnog udarca i sjajnog udarca glavom Ljevara s pet metara, s time što je taj ubačaj Čikvara i udarac Ljevara bilo jedino vrijedno pažnje od NK Bjelovara.

Obostranim ulaskom brojnih igrača s klupe drugi dio utakmice potpuno se razvodnio. U tom nadmudrivanju na sredini terena NK Bjelovar je bio nešto bolji protivnik, što je iskoristio Marko Pranjić koji je u 77. minuti nakon ubačaja Saada sjajno glavom pogodio za konačnih 2:2. Na kraju treba naglasiti kako je Marko Pranjić i prošlu utakmicu bio jedan od boljih mladih igrača što će, nadamo se, netko u NK Bjelovaru primijetiti.