NK Bjelovar dominantan protiv Kustošije

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

PRIPREMNA NOGOMETNA UTAKMICA

Nogometaši NK Bjelovara i dalje nižu sjajne rezultate i igraju dobre utakmice u pripremnom periodu. Svom uspješnom pripremnom nizu dodali su i još jednu obećavajuću igru i još jednu pobjedu. Ovom prilikom nad Kustošijom koju su na glavnom terenu novog Gradskog stadiona pobijedili rezultatom 2:1.

NK BJELOVAR – KUSTOŠIJA    2:1

BJLOVAR: Djordjević, Šantalab, Gulam, Ljevar, Štefanac, Mijatović, Romac, Stojanović, Motika, Čikvar, Barišić – Barbić, Gibanjek, Nikolić, Uwem, Kovač, Coha, Lukas, Čordaš, Varga, Raspudić, Anane, TRENER: Dino Babić

KUSTOŠIJA: Jerolimov, Moy, Žulj, Šušković, Šuke, Šuart, Špoler, Mihaljević, Vajda, Guja, Markelo – Kralj, Bošnjak, Starčić, Puljić, Ašlić, Radolfo, Horvat, Petković, Marušić, TRENER: Rajko Vidović

STRIJELCI: 1:0Stojanović (28), 2:0 Stojanović (61), 2:1 Starčić (80)

Prvo poluvrijeme ove gledljive pripremne utakmice proteklo je u obostrano ravnopravnoj igri s time što je Kustošija prvih 20-ak minuta imala nešto veći posjed lopte, ali bez prave prilike i s igrom daleko od gola domaćeg vratara Djordjevića.

S druge strane, momčad NK Bjelovara pametnom igrom iza lopte ostavila je sasvim dobar dojam s time što je pored vodećeg pogotka izigrala dobru akciju koja je završila bijegom Motike i njegovim centaršutom za Barišića čiji je pokušaj završio pored gola, ali je i ostvarila bijeg Stojanovića koji isto tako nije našao put do mreže Kustošije. Bolju igru u prvom poluvremenu NK Bjelovar je okrunio pogotkom Stojanovića u 28.minuti koji je odbijenu loptu od gostujućeg vratara spretno pospremio u mrežu za 1:0.

U drugom dijelu utakmice momčad NK Bjelovara u potpunosti je nadigrala goste iz Zagreba. Bila je igra na jedan gol u kojoj je Kustošija bila zadovoljna s tu i tamo pokojim prelaskom preko centra igrališta, dok su nogometaši trenera Dine Babića stvarali prilike i dominirali terenom. Pogodak za 2:0 bio je mat u tri poteza.

Šantalab je nabacio iz prekida i u glavu pogodio Štefanca, da bi njegova lopta došla na glavu Stojanovića koji je s gol crte neometano pogodio mrežu. Pogodak za 2:1 postigao je Starčić i to glavom nakon ubačaja iz kornera. Osim dojmljive igre u drugom dijelu utakmice navijače NK Bjelovara razveselio je i ulazak Lucasa koji je sa svoja tri sjajna bijega pokazao kako je spreman za najveće napore i kako je teška povreda iza njega.

Dino Babić, trener NK Bjelovara

Nakon utakmice Dino Babić nije pokazivao veliko zadovoljstvo, ali na licu mu se ipak vidio smiješak.

– Da, zadovoljan sam. Bilo je više nego dobro, međutim, da se ne bi zavaravali mi nakon ove utakmice nemamo ništa više bodova na svom kontu i nalazimo se i dalje u opasnoj zoni koja vodi ispadanju iz lige – nakon utakmice kazao je trener Dino Babić