NK Bjelovar na gostovanju u Sesvetama poklekao tek u nastavku utakmice

DRUGA NOGOMETNA LIGA – 29. KOLO:

Zadnju utakmicu 29. kola odigrali su nogometaši Sesveta i NK Bjelovara koja je bila od velikog značaja na Sesvete, dok je NK Bjelovar bio potpuno rasterečen rezultatskog pritiska i već je u mislima bio u zadnjem prvenstvenom kolu u kojem na Gradskom stadionu u još jednom El Clasicu dočekuje Mladost iz Ždralova.

U takvom raspoloženju obje momčadi odigrale su gledljivu utakmicu koja je na kraju sasvim zasluženo završila pobjedom Sesveta rezultatom 3:0 koje će u zadnjem kolu gostovati u Čepinu gdje će u sudaru sa Zrinskim odlučivati o naslovu prvaka.

NK SESVETE – NK BJELOVAR    3:0

BJELOVAR: Iličević, Hrahovski, Motika, Pranjić, Jurić (od 35. Kočiš), Nikolić, Coha (od 60. Rojka), Šantalab, Jurčević, Kožarić, Serdarušić, TRENER: Zoran Mrčetić

STRIJELCI: 1:0 Topić (51), 2:0 Zorica (53), 3:0 Guja (80)

Prvi dio utakmice protekao je u neambicioznoj igri obje momčadi u kojoj su Sesvete upisale samo jednu dobru priliku, dok je NK Bjelovar uzvratio sjajnom prilikom Motike.

Za razliku od prvog, drugi dio utakmice bio puno aktivniji i sadržajniji. To se prije svega odnosi na domaću momčad Sesveta koja je povela u 51. minuti preko Topića, da bi ubrzo zatim sjajno proigravanje Topića brzonogi Zorica sproveo u mreži za 2:0. U tim minutama Sesvete su imale potpunu dominaciju i kontrolu igre koju su okrunile u 80. minuti pogotkom Guje koje je izbio sam pred vratara Iličevića.