NK Bjelovar pao u zadnjoj minuti

SUPERSPORT DRUGA NOGOMETNA LIGA

Nogometaši Bjelovara na otvaranju proljetnog dijela prvenstva na gostovanju kod Radnika iz Križevaca, lidera SuperSport Druge nogometne lige odigrali su više nego dobru utakmicu, no usprkos tome poraženi su rezultatom 2:1.

Do tog nezasluženog poraza došli su u pogotkom Myshenka u zadnjoj minuti utakmice kad su već svi na stadionu u Križevcima potpisali neriješeni rezultat.

RADNIK KŽ – NK BJELOVAR   2:1

RADNIK KŽ: Kopić, Bakula, Orlović (od 70. Mačković), Lesjak, Mladen (od 59. Šabjan), M. Srbljanović (od 59.Allison), Dunić (od 90. Tihelka), K. Srbljanović, Mihalinec, Vukić (od 46. Myshenko), Grgić, TRENER: Mario Vodanović

BJELOVAR: Djordjević. Ljevar, Šantalab, Romac, Motika (od 87. Varga), Stojanović (od 82. Kovač), Barišić, Mijatović, Čikvar (od 82. Čordaš), Štefanac, TRENER: Dino Babić

STRIJELCI: 0:1 Barišić (33), 1:1 Mačković (77), 2:1 Myshenko (90).

Poraz u Križevcima postao je već praksa NK Bjelovara. Naime, teško je i nabrojati koliko su nogometaši Gradskog kluba prodali bodova tako što su primali pogotke u zadnjim minutama, ali i nakon što su odigrali sasvim dobru utakmicu.

Tako je bilo i u Križevcima jer sve je bilo dobro do završnice. NK Bjelovar je u prvom poluvremenu bio puno bolja momčad koja je kontrolirala igru, imala posjed i koja je stvarala prilika među kojim se istakla ona Barišića u osmoj minuti kad se našao sam pred domaćim vratarom Kopićem, ali njegov udarac završio je pored gola.

Ta nadmoć ipak je nagrađena. U 33. minuti Barišić je pobjegao po lijevoj strani i pored istrćalog Kopića pogodio mrežu za više nego zasluženih 0:1.

Drugi dio utakmice Križevci su otvorili otvorenije i agresivnije. Takva igra nagrađena je u 77. minuti kad je Mačković nakon ubacivanja iz kornera glavom pogodio za 1:1. I baš kad se očekivao kraj susreta, jer Križevci nisu nalazili put do mreže Bjelovara, spretni Myshenko je jednu dubinsku loptu, koja je do kaznenog prostora NK Bjelovara putovala nekih 15-ak minuta, više sretno sproveo u mrežu za konačnih 2:1.