NK Bjelovar pobijedio Dinamo!

PRIJATELJSKA NOGOMETNA UTAKMICA

Ako ne računamo nedavno odigrani međusobni susret onda je NK Bjelovar za svog prvog protivnika u ciklusu pripremnih utakmicama izabrao Dinamo. Međutim, ne onaj zagrebački nego susjedni Dinamo iz Predavca koji će od ove jeseni igrati u Trećoj NL sjever i kojeg od nedavno vodi novi trener Krešimir Ganjto s nekoliko novih nogometaša među kojima su Kuprešak, Legčević, Regvar, Gucić, Prskalo…

Novi trećeligaš iz Predavca pokazao se kao ozbiljan i organiziran protivnik koji je na kraju poražen rezultatom 2:0, ali i koji je tokom svih 90 minuta igre bio dostojan protivnik koji je oba pogotka primio jako jeftino i nakon početničkih pogrešaka.

NK BJELOVAR – DINAMO (P)     2:0

BJELOVAR: 1. pol: Domović, Mlinarić, Hadad, Štefanac, Šantalab, Miatović, Petrović, Čordaš, Kapitanović, Gulam, Barišić, 2. pol: Djordjević, Fadljević, Uwem, Derkuća, Beširević, Mrkela, Romac, Hrvić, Gibanjek, Dujmović, Letina, TRENER: Tomislav Mikulić

DINAMO: Mrzlečki, Perčec, Pašalija, Vujašković, Legčević, Vrbanić, Filjić, Baranašić, Kuprešak, Prskalo, Pranjić, igrali su još: Đuričić, Regvar, Gucić, Rović, TRENER: Krešimir Ganjto

STRIJELCI: 1:0 Dujmović (65 – 11m), 2:0 Gibenjak (80)

Gledajući sveukupno, od utakmice NK Bjelovara i predavačkog Dinama očekivalo se više. Bila je to poprilično spora utakmica, tek s nekoliko prilika Gradskog kluba i s nekoliko obećavajućih pokušaja Predavčana.

NK Bjelovar se predstavio s novim igračima, bočnim napadačima Dujmovićem i Kapitanovićem, Barišićem (ne onim iz prošle sezone), zadnjim veznim Petrovićem i s mladim stoperom Mrkelom kao igračem Slaven Belupa.

U takvom novom sastavu NK Bjelovar je imao više od igre, ali u prvom poluvremenu osim nekoliko pokušaja Mijatovića koje je zaustavio mladi vratar Mrzlečki koji je za ovu priliku posuđen Dinamu, i prilike Kapitanovića iz prve minute utakmice kad se našao sam pred vratarom Mrzlečkim, NK Bjelovar gotovo na i nije imao neku drugu ozbiljniju priliku.

Nešto bolje bilo je u drugom dijelu utakmice, ali ponovo bez pravog pritiska i bez prilike sve do završnice utakmice u kojoj je sudac Hruškar jedan neoprezan start gostujućeg igrača opravdano okvalificirao penalom, kojeg je Dujmović pretvorio u 1:0, i do 80. minute kad je pogrešku Dinamovog stopera pogotkom kaznio Gibanjek za konačnih 2:0.

Trener Mikulić nakon utakmice kratko je prokomentirao.

– Ovo nam je prva službena pripremna utakmica koja je puno toga pokazala. Još smo u fazi popunjavanja kadra i traženja igrača, međutim, utakmica je bila dobar pokazatelja i test gdje i što moramo bolje napraviti i na kojim mjestima se trebamo pojačati. Sve u svemu, bilo je dobro, ali moja je zamjerka na previše izgubljenih duela i previše izgubljenih lopti do kojih je došlo što pod pritiskom i bez pritiska” – kazao je trener Mikulić.