NK Bjelovar razbio favoriziranu Mladost

SUPERSPORT DRUGA NOGOMETNA LIGA

Nogometaši NK Bjelovara na najbolji mogući način revanširali su Mladosti iz Ždralova za jesenski poraz na Brdu.

Na Gradskom stadionu i pred gotovo ispunjenom tribinom novog Gradskog stadion slavili su pobjedu rezultatom 2:0.

Junak ove pobjede bio je čudesni TONI BARIŠIĆ strijelca oba pogotka i igrač koji je bio nezadrživ za poroznu i anemičnu obranu Mladosti.

Pored Barišića sjajnu utakmicu odigrao je i Joco Motika, no čestitke za sjajno odigranu utakmicu kojom su u potpunosti nadigrali favoriziranog gosta s Brda pripadaju kompletnoj momčadi i treneru Babiću na mudrom vođenju svoje momčadi.

NK BJELOVAR – MLADOST (Ž)    2:0

BJELOVAR: Barbić 7, Ljevar 7, Štefanac 7, Romac 7(od 90. Kovač), Motika 7,5(od 79. Gibanjek), Stojanović 7,5(od 85. Uwem), Barišić 8(od 90. Čordaš), Šantalab 7, Gulam 7, Čikvar 7(od 45. Lucas), Mijatović 7, TRENER: Dino Babić

MLADOST: Srbljanović 6, Herceg 6 (od86. Šurmin), Brezina 6, Nikolić 6, Jakšić 6(od 76. Colarić), Pisačić 6(od 76. Franceković), Lopa 6, Perić 6(od86. Hudaček), Marić 7, Lukman 6(od 46. Krešić), Cruz, TRENER: Miroslav Bojko

STRIJELCI: 1:0 Barišić (56), 2:0 Barišić (85), IGRAČ UTAKMICE: Toni Barišić

Mladost je prokockala i drugu prvenstvenu utakmicu kojom je bacila koplje u trnje. Nakon domaćeg poraza od Karlovca sad je sasvim zasluženo nastradala i na bjelovarskom Gradskom stadionu. Ovim porazom Mladost se potpuno udaljila od vrha ljestvice, a načinom na koji igra više se ne može smatrati kandidatom za naslov prvaka.

Blago rečeno, bila je to njihova očajna igra, gotovo bez ijedne prave prilike, ali zato s puno trke u prazno i bez ničega čime bi sebi i svojim navijačima pokazali što to oni u stvari hoće.

Za razliku od Mladosti momčad NK Bjelovara bila je sjajna. Rastrčana, hrabra i s naglašenom željom da iz ovog susreta izađe kao pobjednik. Takva igra nagrađena je s nekoliko dobrih prilika među kojima su one Stojanovića i Barišića u 11. minuti, pa topovski šut Stojanovića koji je u 43. minuti fijuknuo za malo preko gola. Dok Mladost osim šuta Cruza, koji je sjajno obranio domaći vratar Barbić, nije ničime pokazala čime želi pobijediti NK Bjelovar.

UBOJITI BARIŠIĆ

NK Bjelovar poveo je s 1:0 u 56. minuti i to nakon bijega Motike po lijevoj strani i njegove asistencije koju Barišić nikako nije želio propustiti kako bi spustio Mladost na koljena.

Na 2:0 ponovo je strijelac bio Barišić i to nakon brze akcije kojom je Mladost položio na leđa.