NK Bjelovar u finalu županijskog kupa

POLUFINALE ŽUPANIJSKOG NOGOMETNOG KUPA

Nakon domaćeg prvenstvenog poraza od vodeće Opatije nogometaši NK Bjelovara slavili su pobjedu. U polufinalu županijskog nogometnog kupa, odigranom na igralištu u Utiskanima, rezultatom 0:2 pobijedili su domaćeg županijskog prvoligaša Ivansku. Tom očekivanom pobjedom NK Bjelovar je ostvario plasman u finale županijskog kupa u kojem će mu protivnik biti bolji iz današnjeg susreta Bilogora 91 – Hajduk iz Hercegovca, koji se igra u Grubišnom Polju s početkom u 17:30 sati.

IVANSKA – NK BJELOVAR    0:2

IVANSKA: Grebenar, D. Skukan, M. Jandrilović, Cvitković, Forjan, Mavrin, Ožegović, D. Kos, Zjačić, D. Modrić, S. Grgić – I. Skukan, Ištvanović, Trojka, TRENER: Saša Kranjčević

BJELOVAR: Djordjević, Ljevar, Kovač, Mlinarić, Varga, Čikvar, Pačko, Coha, Čordaš, Gibenjak, Uwem – Barbić, Radujković, Stojanović, Pokopac, Lucas, Haddad, M. Marušić, TRENER: Dino Babić

STRIJELCI: 01: Ljevar (32), 0:2 Pačko (40).

Iako su nevrijeme i obilna kiša koja je padala neposredno prije utakmice prijetili da se polufinalni kup susret neće odigrati, međutim, sjajno pripremljeno igralište u Utiskanima nije dozvolilo odgodu. Bez nekolicine prvotimaca i s mladim snagama među kojima su bili vratar Djordjević i strijelac drugog pogotka Dino Pačko, momčad Bjelovara je od prve minute preuzela terensku inicijativi, dok je Ivanska organiziranom igrom na sredini terena pokazala zašto je ovog proljeća s novim trenerom Sašom Kranjčevićem jedna od najboljih momčadi u Prvoj županijskoj ligi. Naime, Ivanska je na sve napade NK Bjelovara imala odgovor, a osim toga opasno je prijetila brzim kontra napada među kojima je bio i onaj u 18. minuti kad je Luka Forjan pogodio stativu.

Svoju reputaciju SuperSport drugoligaša i vidnu terensku dominaciju NK Bjelovar je opravdao igrom i pogocima. Gradski klub poveo je u 32. minuti nakon kornera i udarca glavom Ljevara, dok je strijelac drugog pogotka bio mladi i perspektivni Dino Pačko i to nakon smislene i brze akcije koju obrana Ivanske nije mogla zaustaviti.