NK Polet prekinuo impresivan niz Mladostaša od 24 utakmice bez poraza na domaćem terenu

NK Mladost iz Ždralova u subotu je na domaćem terenu doživjela svoj prvi prvenstveni poraz i to od jednog od glavnih konkurenata za naslov – NK Polet Sveti Martin na Muri. Gosti su poveli u ranoj fazi utakmice, već u 13. minuti, kada je zabio Dino Škvorc što je rezultat s kojim se otišlo na odmor. Posve neočekivano Polet je uspio postići pogodak odmah na početku drugog dijela, točnije u 51. minuti preko Marka Šarića, a to je domaćoj momčadi stiglo kao hladan tuš. Mladost je do kraja utakmice pokušala preuzeti inicijativu, međutim rezultat se nije mijenjao. Pobjedom na Igralištu ”Brdo” Polet je prekinuo impresivan niz Mladostaša od 24 utakmice bez poraza. NK Mladost i dalje je prva na tablici 3. HNL Sjever s ukupno 17 bodova, no za leđima im opasno puše križevački NK Radnik i NK Tehničar iz Cvetkovca koji imaju bod manje, dok se Polet približio na svega tri boda.

Vrijedna pobjeda u gostima

Vrijednom pobjedom u gostima u igru za gornji dio ljestvice vratio se i NK Bjelovaru. Bijeli s Logora uspjeli su rezultatom 2:3 svladati NK Rudar iz Murskog Središća te trenutno imaju 11 bodova. Za goste je već u 16. minuti zabio Mile Sučić, a izjednačio je Nino Patafta u 43. minuti. U nastavku Bjelovarčani ponovno vode preko Ivana Rukavine koji uspijeva zabiti za 1:2 u 52. minuti, no vrlo brzo se javlja Patafta koji poravnava rezultat u 59. minuti. Goste je pred sam kraj utakmice izvukao Philippe Jacques Roni Ainadou koji je lijepo pogodio za konačnih 2:3. (ika)