NOGOMET: Mladost pomela Međimurje i pobjedom najavila derbi s Jadranom iz Ploča

DRUGA NOGOMETNA LIGA – 17. KOLO:

Nogometaši Mladosti iz Ždralova odigrali su jednu sjajnu utakmicu.

Rezultatom 0:5 očekivano su pobijedili na gostovanju u Čakovcu gdje su dominantnom i angažiranom igrom savladali slabašnu momčad Međimurja.

Ovom gostujućom pobjedom Redsi s bjelovarskog Brda anulirali su neuspjeh u prošlom kolu u kojem su kao domaćini odigrali mršavih 0:0 sa Zrinskim iz Jurjevca, ali su i na sjajan način najavili derbi s vodećim Jadranom iz Ploča, koji će se odigrati slijedeću subotu na Brdu.

NK MEĐIMURJE – NK MLADOST     0:5

MLADOST: Srbljanović, Herceg, Eskinja, Behram (od 46.Lopa), Žabec (od 81. S. Mamić), Jakšić (od 70. M. Čovo), Mađarić, Azinović, Baraban (od 70. Šurmin), B. Čovo (od 70. Bamba), Šuto, TRENER: Tihomir Bradić

STRIJELCI: 0:1 Žabec (15), 0:2 Mađarić (40), 0:3 Lopa (71), 0:4 Herceg (78), 0:5 Bamba (88)

U dosadašnjih 17 kola Druge nogometne lige momčad Međimurja ostvarila je samo dvije pobjede, što je Mladosti donijelo ulogu favorita u ovoj jednosmjernoj utakmici. Tu ulogu momčad trenera Tihomira Bradića objeručke je prihvatila, ali ju je i znalački opravdala.

Naime, okomitom i koncentriranom igrom Mladost je od prve minute kontrolirala utakmicu, nametnula se i od prve minute prijetila je domaćoj momčadi koja nije imala kvalitetu kojom bi se suprotstavila, ali i koja se za 90 minuta tek nekoliko puta ozbiljnije našla u kaznenom prostoru Mladosti.

Sve riješeno u prvom poluvremenu

Za razliku od prijašnjih utakmica, Mladost protiv Međimurja nije imala problema s realizacijom. Početni pritisak već je u petoj minuti okrunjen vodećim pogotkom koji je najavljivao golijadu. Herceg je sjajno pronašao Brunu Čovu na čiji je ubačaj s desne strane natrčao neumoljivi Žabec koji je udarcem glavom savladao domaćeg vratara. Bruno Čovo bio je asistent i drugog pogotka za Mladost. Njegov ubačaj s desne strane završio je na glavi mladog Mađarića koji s desetak metara pogodio za 0:2.

Panenka na Hercegov način

Svoju pravu snagu Mladost je demonstrirala u drugom dijelu igre u kojem je ovu drugoligašku utakmicu učinila dobrim treningom. Bilo je u svašta, sjajnih pogodaka, ali i smiješnih promašaja. Prvo je Žabec propustio sjajnu priliku, pa je Žabec s nekoliko metara od domaćeg gola promašio loptu. Uslijedila je stativa Lope, pa je viđen Lopin promašaj utakmice, ali i Lopin slobodnjak koji je završio u mreži za 0:3. Bio je tu i Hercegov šut pored gola, ali je i viđen promašeni penal koji ulazi u konkurenciju svjetskih promašaja s bijele točke. Naime, Herceg je ”Panenka penalom” želio postići pogodak, no, njegov bizarni udarac otkotrljao se s bijele točke i jedva da je došao do domaćeg vratara. Herceg je svoju sramotu isprao pogotkom za 0:4, dok je bombetina Bambe završila na prečki od koje se lopta odbila u mrežu za konačnih 0:5.