Nogometaši Bila i Rovišća i dalje imaju stopostotni učinak

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

REZULTATI 16. KOLA

Nogometaši Prve županijske lige odigrali su 16. kolo koje nije obilovalo velikim iznenađenjima, ali je proteklo u fer i korektnom ozračju, kako i dolikuje Uskršnjim blagdanima.

Svoj sjajni proljetni put nastavili su i nogometaši Bila iz Velike Pisanice. U najboljoj utakmici 16. kola ekipa Bila je rezultatom 5:4 pobijedila brezovački BŠK, ali u utakmici za prste polizati u kojoj su obje momčadi imale pobjedu u džepu, imale su i neriješeni rezultat. No, momčad Bila je ovom prilikom bila sretnija za raspoloženog Josipa Vargića.

Ova sadržajna i nogometom bogata utakmica počela je s dva pogotka Vargića kojima je Bilo do poluvremena povelo s 2:0.

No, drugo poluvrijeme ponudilo je pravu nogometnu dramu tako što je Slaven Orlović za pet minuta postigao dva pogotka kojima je izjednačio rezultat na 2:2.

Četiri pogotka Josipa Vargića

Odgovorio je Robić pogotkom za 3:2, ali je BŠK ubrzo zatim preko Mikšec izjednačio na 3:3, ali je i pogotkom Megerlea poveo s 3:4.

No, tu nije bio kraj ove dramatične utakmice jer je u 87. minuti Josip Vargić izjednačio na 4:4, da bi Vargić svojim četvrtim pogotkom u 89. minuti pogodio za veliku i slatku pobjedu Bila.

Najveće iznenađenje priredila je Ivanska koja je pogocima Silvia Grgića, Domagoja Skukana i autogolom Turbekija, rezultatom 1:3 kao gost u Siraču slavila veliku pobjedu nad Kamenom.

Nakon dva startna poraza Bilogora iz Kapele došla je do svoje prve proljetne pobjede kojom je s tri boda ispred Rovišća i Hajduka iz Hercegovca zadržala prvo mjesto na ljestvici. Do pobjede nad Brestovcom nogometaši Bilogore došli su s tri pogotka Dine Bajsića, a dva pogotka Luke Legčevića i s pogocima Lalića i Flekovića.

ROVIŠĆE – TRNSKI    3:2

ROVIŠĆE: V. Džolan, B. Vladić, M. Prskalo, J. Vladić, L. Prskalo, Baranašić, P. Tomić, Sabolović, J. Ćibarić, Petak, D. Radošević – V. Tomić, Čović, Andrejević, Šamuga, TRENER: Venio Tomić

TRNSKI: J. Vinković, Plantek, Rarllon, Bezmenjak, Pratljačić, A. Pavlović, Despetović, Kunštek, Markuz, Cajner, M. Đođ – Vlahović, Nađ, D. Mikšec, Miličević, Silva, TRENER: Denis Nađ

STRIJELCI: 1:0 L. Prskalo (28), 2:0 Radošević (64), 2:1 Vlahović (74), 2:2 Silva (76), 3:2 Radošević (82 – 11m).

Nogometaši Rovišća u trećem proljetnom kolu upisali su i treću pobjedu kojom su ostali u utrci za naslovom prvaka. Zasluženo su rezultatom 3:2 pobijedili Trnski iz Nove Rače, ali u utakmici u kojoj je pobjednik odlučen u 82. minuti i to iz penala.

Rovišće je preko Luke Prskala i Radoševića povelo s 2:0 i najavilo još jednu sigurnu pobjedu. Međutim, Trnski se nije predavao i preko Vlahovića i Silve u 76. minuti uspio je izjednačiti na 2:2. Odluka o pobjedniku donesena je u 82. minuti i to iz kaznenog udarca kojem je prethodio prekršaj na Baranašiću, a siguran s bijele točke bio je Dean Radošević.

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

NAPREDAK – SLOGA   1:1

NAPREDAK: Stjepanović, A.Jergović, Jurenec, Škreblin, Kuzminović, A. Borovac, Jaklenović, Peternac, Matak, Smekal, I. Borovac – N. Kozić, Blažic, D. Miklečić, J. Jergović, Majetić, Prekpaljaj, TRENER: Vlado Vlašić

SLOGA: Legčević, Glušac, Koren, Mlinarić, Čeredar, Marušić, Dragić, Vlainić, Taić, Pravica, Vranjić – M. Grantverger, Kukić, Šimunović, L. Pranjić, TRENER: Aleksandar Vukelić

STRIJELCI: 0:1 Vranjić (5. – 11m), 1:1 I. Borovac (25).

LASTA (G) – ZRINSKI     8:0

LASTA: Ptičar, Banović, Marčetić, Gusić, I. Matić, Štrok, Šuderla, Bijelić, D. Horvat, B. Kranjčević, Barišić – Gusić, Brckan, Dokić, Berišić, TRENER: Šefik Ušanović

ZRINSKI: Kozina, Halapa, Jakčin, Mađer, Smrček, F. Ćibarić, K. Marušić, M. Marušić, Cindrić, Kolar, Babić – Burek, N. Ćibarić, N. Ćibarić, Smiljanović, Živko, Rožman, TRENER: Stefan Mađer

STRIJELCI: 1:0 Šuderla (13), 2:0 Štrok (18), 3:0 Barišić (30), 4:0 Šuderla (41), 5:0 Barišić (46), 6:0 Štrok (56), 7:0 Barišić (68), 8:0 Barišić (82).