Nogometaši Mladosti i drugu uzastopnu utakmicu bez postignutog pogotka

SUPERSPORT DRUGA NOGOMETNA LIGA – 5. KOLO:

Gotovo da nema nikoga tko je prognozirao ovakav rasplet i ovakve rezultate u prvih pet kola SuperSport druge nogometne lige, a pogotovo nitko nije mogao prognozirati ovakve rezultate u petom kolu. Radnik Križevci je u gostima pobijedio Opatiju i nalazi se na vrhu ljestvice, Kustošija se probudila i doslovno je razbila Trnje, Hrvatski dragovoljac u gostima je zaustavio Marsoniju, ali i Mladost iz Ždralova nije se proslavila na gostovanju u Belišću, koje kao Dugo Selo i Jadran Poreč ni nakon petog kola nije održalo pobjedničku feštu.

BELIŠĆE – MLADOST (Ž)    0:0

MLADOST: Vincelj, Herceg, Brezina, Jakšić, Pisačić, Lopa (od 80. Topić), Colarić (od 62. Franceković), Sesar (od 24. Žabec), Azinović, Krušelj (od 80. Markota), Cruce, TRENER: Želimir Mešnjak

Nakon prošlotjednih mršavih 0:0 s Kustošijom nogometaši Mladosti iz Ždralova ponovo nisu postigli pogodak. U Belišće su otputovali s ciljem osvajanja sva tri boda, a vratili su se samo s jednim. Taj jedan bod slaba je utjeha za činjenicu da je Mladost u Belišću bila bolja momčad koja je dominirala i stvarala prilike, međutim, nogometaši trenera Mešnjaka ponovo su pokazali neučinkovitost u realizaciji, a tu su cijenu platili s dva izgubljena boda koja su upisali još prije početka utakmice.

U prvom poluvremenu Mladost je izigrala dvije – tri dobre prilike, Pisačić sam pred domaćim vratarom i Žabec glavom za malo pored gola, dok Belišće gotovo da i nije ozbiljnije došlo do gola vratara Vincelja. Pored pogodaka Mladost je u prvom poluvremenu ostala i bez Sesara koji je u 24. minuti morao otići u bolnicu na šivanje arkade koja mu je puknula u skok duelu.

Jalova terenska prednost Mladosti nastavljena je i u drugom dijelu igre. Sutkinja Jelena Kumer propustila je dosuditi penal na Žabecu, a pored te situacije Mladost je ponovo imala nekoliko dobrih prilika, međutim, kao i protiv Kustošije, a tako i u Belišću, Redsi s bjelovarskog Brda nisu imali raspoloženog igrača koji bi napravio razliku i koji bi terensku inicijativu znao okruniti pogotkom.