Nogometaši Rovišća usamljeni na vrhu, Zdenka se prošetala brezovačkom Sportskom ulicom

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA – 5. KOLO:

Osim što je nakon petog kola Prve županijske nogometne lige samo Rovišće ostalo usamljeno na prvom mjestu ljestvice s maksimalnim brojem osvojenih bodova i što Brestovac jedini brine o fenjeru kojeg nosi bez ijednog osvojenog boda, peto kolo ostati će upamćeno i po tome što u njemu nije bilo Saše Kranjčevića, najdugovječnijeg trenera u Prvoj ŽNL koji je nakon 16 neprekidnih godina trenerski klupu Bila iz Velike Pisanice prepustio Mariju Šimiću.

Čestitke Kranjčeviću za sve dobro što je učinio Bilu. Saša je sjajan čovjek, iskusan i kvalitetan trener, tako da je sasvim sigurno da se neće dugo odmarati od nogometa i da ćemo ga uskoro vidjeti na jednoj u nogometnih klupa.

Osim kiše, hladnoće i vjetra, peto kolo Prve ŽNL bilo je kolo gostiju. U čak pet susreta, od sedam koliko ih ima u jednom kolu, gosti su kući otišli sa sva tri boda.

Najznačajniju pobjedu u petom kolu ostvarili su nogometaši Rovišća koji su u Utiskanima rezultatom 3:4 savladali upornu i dobru momčad Ivanske. Nova velika tri boda Rovišću donijeli su Patrik Tomić, Luka Šamuga i dvostruki strijelac Ivan Baranašić kao glavna uzdanica nepobjedivog trenera Joze Šukana koji zbog te reputacije sasvim zasluženo nosi nadimak Ferguson.

Trnski je pogocima Pratljačića i s dva pogotka Mihaela Đođa rezultatom 1:3 pobijedio u Velikom Trojstvu i tim je uspjehom najavio priključak s klubovima iz gornjeg doma ljestvice. Kamen iz Sirača kao gost u Končanici poveo je pogotkom Kligla, dok su domaći Ribari odgovorili u pogotkom Klimeša u 76. minuti za neriješenih 1:1. No, tu nije bio kraj uzbuđenja u Končanici jer je Dalibor Turbeki u trećoj minuti sudačke nadoknade postigao pogodak kojim je Kamen odnio sva tri boda.

Posao oko pobjede Zdenka je riješila za samo 30 minuta tako da je ostalih 60 minuta utakmice iskoristila kako bi malo prošetala kišnom brezovačkom Sportskom ulicom. Najavu nove katastrofe nogometaša BŠK-a donio je Darko Tomašek u 16. minuti, to potvrdu je čekirao Mato Mađeruh u 23.minuti, a posao oko uzimanja sva tri boda u Brezovcu dovršio je Stjepan Bartonićek u 30. minuti utakmice.

Uspješna na gostovanju u petom kolu bila je i momčad Bila iz Velike Pisanice. S novim trenerom Mariom Šimićem slavila je svoju prvu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu tako što je rezultatom 0:4 u Garešničkom Brestovcu pobijedila nemoćni Brestovac. Zasluge za prvu jesensku pobjedu Bila idu na račun brzonogog Danijela Kakša, dok si sasvim opravdano velike zasluge pripisuje Vedran Kočiš koji je bio strijelac tri pogotka.

BILOGORA – DARUVAR    4:3

BILOGORA: Jurenec, Mrak, Legčević (od 89. Varjačić), Fleković, L. Radmilović (od 80. D. Radmilović), Šestak (od 69. Vargić), Vidojević, Tolić, Bandeira (od 85. Adamec), De Souza, Stojčević, TRENER: Dario Jaušić

DARUVAR: Putak, Patek, Rizner (od 61. M. Bublić), Kasapović, Kiš, Veltruski (od 82. Netoušek), M. Joščak, Bubnjić, Marušić (od 40. Sendić), Karačić, Plavšić (od 67. L. Lalić), TRENER: Marijan Prević

STRIJELCI: 1:0 Bandeira (13), 1:1 Joščak (15 – 11m), 2:1 Šestak (21), 3:1 Šestak (24), 3:2 Veltruski (51), 4:2 Bandeira (54), 4:3 Karačić (90).

Pored Hajduka iz Hercegovca, kao aktualnog prvaka Prve ŽNL, koji je s osam pogodaka potvrdio svoju klasu nad nemoćnom i malobrojnom momčadi Tomislava iz Bereka, domaću pobjedu u petom kolu odnijeli su i nogometaši Bilogore iz Kapele koji su u derbiju petog kola pobijedili do tada vodeći Daruvar.

Nogometaši trenera Daria Jaušića poveli su pogotkom Bandeire u 13. minuti, ali je Daruvar već u 15. minuti iz penala izjednačio na 1:1. Tada se utakmica rasplamsala što je gostujućeg igrača Aleksandra Pateka koštalo isključenja u 36. minuti, a to je iskoristio Bernard Šestak kako bi s dva pogotka najavio pobjedu Bilogore.

U drugom poluvremenu Daruvar je s igračem manje preko Veltruskog došao do svog drugog pogotka, ali je i Bandeira sa svojim drugim pogotkom ponovo vratio Bilogoru na dva pogotka prednosti. Ovu borbenu utakmici zaključio je Karačić pogotkom za 3:2 u zadnjoj minuti susreta.