Nova olaškica: Grad Bjelovar svojim ugostiteljima ukida porez na potrošnju

Foto: Arhiva BJLive

Kako se čini i Grad Bjelovar će postati grad koji ukida porez na potrošnju svojim ugostiteljima. Odluka bi trebala biti službeno obznanjena sutra, no poznato je da to znači 800 tisuća kuna godišnje manje u gradskoj blagajni. Ograničenja zbog koronavirusa ugostitelje su dovela na rub stavljanja ključa u bravu, a pokaže li se istinitom najava o obaveznom nošenju maski u svim zatvorenim prostorima budućnost izgleda jako mračna.

Grad Bjelovar stoga povlači potez kojim to može ublažiti, a prema riječima gradonačelnika Hrebaka koji kaže da je u ovom trenutku gradski proračun unatoč svim problemima i ukidanju prireza tek 5.000.000,00 kuna slabiji nego u isto vrijeme prošle godine, gradske financije neće biti narušene. Na drugoj strani ugostiteljima to može biti slamka spasa u vrijeme kad su bitni svaka prodana kava, sok ili pivo.

-Mjesečno tog poreza platim od 500 do 1000 kuna, ovisno o tome što su gosti više naručivali – kaže jedan bjelovarski ugostitelj.

Za one koji imaju kafiće na korzu dobra je vijest i da je Gradska uprava odustala od raskopavanja cijelog korza koje je dio bjelovarske Aglomeracije i ti su radovi trebali početi za koji dan. Umjesto toga korzo će na red doći iduće jeseni kad ugostitelji dođu do zraka, a to neće narušiti rokove izgradnje jer će se u sklopu Aglomeracije raditi više od dvije godine na 40 lokacija u gradu. (dv)