Nove pobjede bjelovarskih košarkaša

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

DRUGA KOŠARKAŠKA LIGA SJEVER

Odigrano je 18. kolo košarkaške Druge lige sjever u kojem su favoriti pobjedama potvrdili smoju reputaciju. Križevački Radnik povukao se kroz Đurđevac gdje je sa samo tri koša prednosti pobijedio Mladosti, Varaždin je rezultatom 73:61 slavio protiv Međimurja, Podravac iz Virja je rekordnom razlikom od gotovo nevjerojatnih 98 koševa razlike pobijedio slabašnu Koprivnicu, vrbovečki Petar Zrinski je rezultatom 92:63 bio bolji od Virke, a u 18. kolu pobjede su upisali i bjelovarski klubovi Vedi i KK Bjelovar.

IVANČICA – VEDI    62:71

IVANČICA: Herceg 3 (1×3), Herceg 15 (2×3), Fištrek 5 (1×3), Kapustić 4, Taučer, Rožman 17 (3×3), Sayemedahr, Jakopović 3 (1×3), Mikulek, Matuza 8 (1×3), Bregović, Košćak 7, TRENER: Z. Manjerović

VEDI: Rajšić 6, Jurički 12 (2×3), Šobak 15 (1×3), D. Krajinović 5, Šarić 4, Jukić 18 (2×3), Vasić, Žlender, Supančić, Radić, Vrdoljak 11 (3×3), TRENER: Dean Krajinović

Košarkaši Vedija ostvarili su i sedmu uzastopnu pobjedu. U Ivancu se inače teško dolazi do pobjede, međutim, košarkaši bjelovarskog Vedija susret su otvorili čvrsto i odlučno u obrani, što im je donijelo prednost od 13 koševa na poluvremenu uz samo 24 primljena koša. U drugom dijelu utakmice ta prednost povećala se na plus 20, ali Ivančica je sjajnom igrom u zadnjoj četvrtini to veliku prednost uspjela smanjiti na samo pet koševa zaostatka. I baš kad se pomislilo da bi domaći košarkaši mogli vratiti utakmicu u neizvjesnost, Jurički je s dvije vezane trice i jednim solo prodorom riješio pitanje pobjednika.

KK BJELOVAR – LABRADA ŽURKO   108:85

BJELOVAR: Tušek 29 (3×3), Vrinjanin 27 (1×3), Kelava 7 (1×3), Čavić 3 (1×3), A. Geček, Zelenika 1, Bosanac 9, Perković 18 (4×3), Stjepanović 14 (2×3), Oremović, TRENER: Damir Krpan

LABRADA: Vujatović 5 (1×3), Magdić-Govedarica 15, Capan 3 (1×3), Tojčić, Crnošija 5 (1×3), Bašić 43 (10×3), Lukić 2, Tokić 5, Čurić 7, Stopić, TRENERICA: N. Mravlinčić

Nakon početnih pet – šest minuta utakmica Labrada Žurko imala je prednost od desetak koševa, međutim, Damir Krpan trener KK Bjelovara, mirno je sjedio na klupi kao da se ništa ne dešava. Već ta njegova reakcija dovoljno je govorila koliko Krpan vjeruje svojim košarkašima i kako Bjelovara ne može izgubiti susret s Labradom, što se na kraju i dogodilo. Naime, Bjelovar je do poluvremena prešao u vodstvo od dva koša, tu minimalnu prednost povećao je u trećoj četvrtini na plus 14 koševa, da bi na kraju sve završilo onako kako se očekivalo, s pobjedom košarkaša Bjelovara od 23 koša prednosti.

Prava košarkaška poslastica

U slijedećem kolu Košarkaši Bjelovara gostuju kod Virke gdje se objektivno mogu nadati novoj pobjedi, dok bjelovarske ljubitelje košarke očekuje prava košarkaška poslastica. Vediju u goste dolazi Podravac iz Virja. Osim što je to uvijek veliki derbi, no, ovom prilikom utakmica ima i ogromni natjecateljski značaj. Naime, Podravac bi u slučaju pobjede praktično osigurao naslov prvaka, dok eventualnom pobjedom Vedija nastaje prava košarkaška drama u kojoj prvakom mogu postati sve tri ekipe, Radnik, Podravac i Vedi. Upravo zbog toga, ali i zbog sjajne košarke, ovu utakmicu obavezno treba pogledati.