Novo prosipanje bodova Mladosti na Brdu

SUPERSPORT DRUGA NOGOMETNA LIGA – 8. KOLO

Segesta je u Ždralove doputovala kao momčad iz gornjeg doma tablice koja je u dosadašnjem dijelu prvenstva osvojila četiri gostujuća boda, koja na svom kontu ima i pobjedu protiv Karlovca, ali i koja je na Brdo stigla s prošlotjednim gorkim 0:4 domaćim porazom od Kustošije. Takvu nepredvidivu Segestu nogometaši Mladost dočekali su kao lideri na ljestvici, kao momčad koja otvoreno juriša po naslov prvaka, ali i ako momčad koja se na svom Brdu poprilično muči i koja je ove jeseni kao domaćin već prosula pet bodova. Očekivano, sudar te dvije momčadi ponudio je neizvjesnu, sadržajnu i zanimljivu utakmicu u kojoj je Mladost kao favorit ponovo prosula domaće bodove, dok je Segesta ponovo odigrala dojmljivu gostujuću utakmicu koja je završila neriješeno 0:0.

MLADOST – SEGESTA    1:1

MLADOST: Vincelj 7, Lukman 7(od 65. Ivančan), Azinović 7, Borovac 7 (od 65. Franceković), Jakšić 7 (od 84. Antić), Pisačić 7, Lopa 7, Perić 7, Krešić 7, I. Bošnjak 7 (od 84.Zubović), Marić 7. TRENER: Tihomir Bradić

SEGESTA: SEGESTA: Zrinščak 7,5, Kordić, Tsutida 7, Kopić 7,5, Kapac 7,5(od 88 Pudić), Živčić 7, Zlatunić 7 (od 81.Baškarad), A. Matić 7, Čičković 7 (od 88. Da Silva), Rendulić 7 (od 90- Krilić), Kukoč-Petraello 7,5. TRENER: Zoran Buinac

Utakmica je otvorena velikim pritiskom Mladosti kojim je sabila Segestu u krilo svog vratara Zrinščaka koji je najzaslužniji što je Segesta na Brdu osvojila jedan bod. Taj pritisak nagrađen je s dvije sjajne prilike Perića i Pisačića koje samo zahvaljujući gostujućem vrataru i sreći nisu završile u mreži Segeste. Kako je utakmica odmicala, tako je Segesta bivala sve hrabrija i odlučnija, što je iskoristio Kukoč u 25. minuti kada je snažnim udarcem s 20 metara uzdrmao prečku od koje se lopta odbila na gol crtu, ali nije htjela u mrežu. U završnici prvog poluvremena Mladost je preko Marića mogla doći do vodstva, no, ni njegov pokušaj nije završio pogotkom.

Drugi dio utakmice bio je potpuno ravnopravan sve do 60. minute kada je Pisačić nakon ubacivanja Perića pogodio spojnicu. Nakon toga momčad Segeste stala je u dupli blok i organizirao se branila, dok Mladost nije pronašla način kako da probije taj čvrsti blok. Završnica ove gledljive utakmice protekla je u trilerskoj završnici u kojoj je Lopa glavom s pet metara pogodio ravno u gostujućeg vratara, ali je i Segesta u sudačkoj nadoknadi preko Kukoća mogla doći do sva tri boda.