Obilježena 30. obljetnica osnutka Mladeži Hrvatske demokratske zajednice Bjelovar

U Hrvatskom domu na Križevačkoj cesti u Bjelovaru prije 30 godina, točnije 10. studenog 1990. godine, održana je osnivačka skupština kluba Mladeži HDZ-a Bjelovar. Povodom 30. obljetnice osnutka izaslanstvo Mladeži HDZ-a i HDZ-a Bjelovarsko-bilogorske županije u sastavu Silvestar Štefović, tajnik ŽO HDZ-a BBŽ, Davor Štefec, tajnik GO HDZ-a grada Bjelovara, Mato Ćurak, prvi predsjednik Mladeži HDZ-a grada Bjelovara , Kristijan Pavličić, potpredsjednik GO MHDZ-a grada Bjelovar, Marina Valjak, Tajnica GO MHDZ-a Bjelovar, Mirko Bikić potpredsjednik GO MHDZ-a grada Bjelovar te Stipan Ćurak, tajnik ŽO MHDZ-a Bjelovarsko-bilogorske županije, polaganjem vijenca i paljenjem svijeća na groblju Borik odali su počast osnivaču i članu inicijativnog kruga te prvom poginulom branitelju s područja Bjelovara Tihomiru Vrdoljaku.

U obrani Domovine

Dvije tisuće članova tada je zasnovalo Općinski odbor Mladeži HDZ-a Bjelovar, a za prvog predsjednika izabran je Bjelovarčanin Mato Ćurak. Za zamjenika je imenovan Tihomir Vrdoljak, a imenovano je i petnaest članova Općinskog odbora. Veliki broj mladih Bjelovarčana pristupilo je u redove mlade organizacije. Agresijom na Republiku Hrvatsku mnogi su iz tih redova stali u obranu svoje Domovine i svog grada Bjelovara, a mnogi od njih i položili svoj život za Domovinu.

Velik broj mladih

-S obzirom na cijelu situaciju oko pandemije koronavirusa nismo bili u mogućnosti

organizirati planiranu proslavu za 30. obljetnicu osnutka Mladeži i odlučili smo odati počasti onima koji su se borili za snažnu i demokratsku Hrvatsku, a pritom i osnivali HDZ u našoj županiji. Nakon polaganja vijenaca održati ćemo online sjednicu ŽO Mladeži HDZ-a Bjelovarsko–bilogorske županije i zaključiti protekle dvije godine mandata. Mladež u našoj županiji marljivo radi i okuplja veliki broj mladih s područja svih gradova i općina. Iznimno mi je drago i ponosan sam što sam dio ove priče koja je započela još 10. studenog 1990. godine kada je mladež i osnovana u našem gradu. U protekle dvije godine mandata Mladež se zalagala za povećanje kvalitete života mladih u Hrvatskoj o čemu jasno govore i podaci da se od 1. siječnja 2021. godine povećava minimalna satnica za studenski rad, a u proteklom mandatu osigurano je više od 40 tisuća stipendija za studente slabijeg socioekonomskog statusa, iznos stipendija za obrtnička zanimanja povećan je za 100 posto, ukinut je porez na dohodak za mlade do 25. godina te smanjen poreza na dohodak za mlade između 26 i 30 godina. Ovo su samo neke od mjera koje je Vlada Republike Hrvatske provela, a utječu na poboljšanje uvjeta života mladih u svim regijama Republike Hrvatske. Ovim putem želimo čestitati svim članovima MHDZ-a Bjelovarsko-bilogorske županije 30. obljetnicu osnutka, u nadi da će se nastaviti uspješan rad Mladeži na području županije, ali i cijele Hrvatske – kazao je Stipan Ćurak tajnik ŽO-a Mladeži HDZ-a Bjelovarsko-bilogorske županije. (ika)