''H-8'' najmlađi

Članovi bjelovarskog Športsko plesnog kluba ”H-8” ponovno su briljirali, a ovog puta to se dogodilo u Varaždinu gdje je održano međunarodno natjecanje u standardnim i latinsko-američkim plesovima u organizaciji Hrvatskog sportskog plesnog saveza i domaćina, plesnih klubova ”Takt” i ”Valcer”. Na natjecanju se nadmetalo više od 200 natjecatelja, od parova, pojedinaca pa sve do grupa parova iz 13 klubova, a pravdu je dijelilo ukupno šest sudaca. Članovi ŠPK ”H-8” postigli su odličan uspjeh u obje plesne discipline te se kući vratili s ukupno 14 osvojenih medalja, od kojih dvije zlatne, osam srebrnih i četiri brončane medalje, a po broju prijavljenih natjecatelja bjelovarski klub je s 24 natjecatelja bio treći, odmah iza dva zagrebačka kluba.

Talentirani plesači

Bjelovarski plesači, sportski plesni parovi Borna Kovačević-Petra Filipan (mlađi osnovci D1) u standardnim plesovima osvojili su 1. mjesto i zlatnu medalju, dok su u latinsko-američkim plesovima osvojili 2. mjesto i srebrnu medalju. Leon Grgić-Larisa Trgovac (osnovci D1) u latinsko-američkim plesovima osvojili su 1. mjesto i zlatnu medalju, dok su u standardnim plesovima ”uboli” 2. mjesto i srebrnu medalju. Također izvrsni plesni par Filip Dujmović-Sara Haistor (mlađi osnovci D2) u obje plesne discipline osvojili su 2. mjesta i srebrne medalje, a Jan Bradić-Petra Srebrenović osvojili su 4. mjesto u latinsko-američkim plesovima te 6. mjesto u standardnim plesovima.

Pojedinačni nastupi

U pojedinačnoj nastupu (Napredna razina), Ramona Pečar (mlađa mladež), osvojila je 2. mjesto u LA te 3. mjesto u standardnim plesovima. Valerija Brajdić (osnovci) osvojila je 3.mjesto u LA plesovima, dok je Ameli Koščak Vukobrat (osnovci C kategorija) osvojila dva 2. mjesta u obje plesne discipline. Plesačica Vanesa Račan (osnovci) uzela je 2. mjesto u standardnim plesovima, kao i Matea Prskalo (osnovci) u standardnim plesovima, dok je 3. mjesto uzela u u LA plesovima. Barbara Babok (mlađa mladež D1) ušla je u dva finala i osvojila dva 6. mjesta u obje plesne discipline. Premda su imale zapažen nastup, Lena Medvedović, Jana Polak i Iva Horvat ovog puta nisu uspjele doći do medalja.

Vrijedno vodstvo ŠPK ”H-8”

Što se tiče početne razine u kojoj su natjecatelji po prvi puta izašli na natjecanje, Noa Stručić-Antonija Lacko osvojili su srebrne oznake medalja u obje plesne discipline, a srebrne oznake medalja osvojili su i Lorena Nemčić, Laura Božac, Nika Havoić, Tena Krolo i Hana Birač koji su plesali engleski valcer i cha-cha-cha. Kako smo doznali od Dragutina Hubaka, predsjednika ŠPK ”H-8”, iduće natjecanje na kojem se očekuje ”berba” medalja od strane talentiranih bjelovarskih plesača i plesačica je zakazano za 26. listopada u Samoboru. (BJLive)