Pijani Čeh se skidao gol na Terezijani, vrijeđao policiju i bježao. Napuhao je 2,25 promila

Foto: Ilustracija

Policijski službenici su jučer (srijeda) oko 23.05 sati, u središnjem gradskom parku zatekli muškarca koji je svojim ponašanjem vrijeđao moralne osjećaje građana te narušavao javni red i mir.

Prema informacijama iz policije, muškarac je svojim ponašanjem uznemiravao građane, zbog čega je protiv njega pokrenuto postupanje.

Bjelovar.live doznaje: Skinuo hlače i gaće nasred trga

Kako neslužbeno doznaje Regionalni portal Bjelovar.live, riječ je o češkom državljaninu koji je pod vidnim utjecajem alkohola na središnjem gradskom trgu skinuo hlače i donje rublje, pri čemu mu je bilo vidljivo spolovilo.

Očevici navode kako je alkohol očito preuzeo kontrolu nad njegovim ponašanjem, a prizor je izazvao zgražanje građana koji su se u tom trenutku zatekli na trgu.

Vrijeđao policajce i pokušao pobjeći

Tijekom postupanja muškarac je odbio dati osobne dokumente na uvid te je vrijeđao policijske službenike.

U jednom trenutku pokušao se udaljiti s mjesta događaja, zbog čega su policajci nad njim uporabili sredstva prisile kako bi spriječili njegov bijeg.

Nakon toga priveden je u službene prostorije policije.

Napuhao čak 2,25 promila

Alkotestiranjem je utvrđeno kako je imao 2,25 promila alkohola u organizmu, a kako kod sebe nije imao identifikacijske dokumente i odbijao je suradnju s policijom, zadržan je do otrežnjenja.

U tijeku utvrđivanje identiteta

Policija je izvijestila kako se u suradnji s prevoditeljem i putem međunarodne policijske suradnje provodi kriminalističko istraživanje, a po završetku protiv njega bit će podnesen optužni prijedlog zbog prekršaja iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira. (ika)