Pitomača na Brani proslavila naslov prvaka, nogometaši Garića u gostima razbili Čazmu

ČETVRTA NOGOMETNA LIGA – 23. KOLO:

Tri kola prije kraja prvenstva četvrte nogometne lige Pitomača ima četiri boda prednosti nad drugoplasiranom Bilogorom 91, što sasvim dovoljno govori kako se već sada može smatrati prvakom četvrte nogometne lige. Pored te osjetne bodovne razlike Pitomača je u zadnja tri kola dva puta domaćin, Mladosti iz Kloštra i u zadnjem kolu Graničaru iz Legrada, dok u goste putuje Voćinu, što je dobrim poznavateljima nogometa dovoljna garancija kako će Pitomača do kraja prvenstva sačuvati bodovnu prednost.

Rezultati 23. kola:

DINAMO (P) – PITOMAČA    0:2

DINAMO: Rodrigue, Jelić Balta, Perčec, Đuričić, Stanes (od 80. Koprivnjak), Legčević, Filjić, A. Nreca (od 56. Rumenjak), Radošević (od 83. Sedlaček), Vatar, D. Bošnjak, TRENER: Nikola Papac

PITOMAČA: Zdelar, D. Hajdarović, Plavšić (od 46. Jantol), Babić, Šantek (od 89. Reščić), B. Kosanović, Jakupec (od 46. Paradinović), Matančić (od 78. Skoko), Begović, Marlon (od 92. Šokac), TRENER: Ivan Presečan

STRIJELCI: 0:1 Šantek (23), 0:2 Paradinović (68).

Sjajna momčad Pitomače koja je doslovno do ušiju popunjena kvalitetnim nogometašima među kojima je sjajni vratar Zdelar, Begović, Šantek, Matančić, tamnoputi velemajstor Marlon, ali i tri bjelovarska nogometna asa, Ante Pavličević, Bobi Kosanović i Deni Hajdarović. Takva moćna Pitomača više je nego zasluženo na Brani savladala predavački Dinamo rezultatom 0:2.

Usprkos raskvašenom i vodom natopljenom terenu utakmica između Pitomače i Dinama bila je gledljiva, zanimljiva i sve do sredine drugog poluvremena neizvjesna. Tu nogometnu draž povećavala je velika želja Predavčana da zaustave i da se dokažu na zahuktaloj Pitomači koja je u ovom prvenstvu samo dva puta poražena, ali i namjera Pitomače koje je u Predavac doputovala po pobjedu koja joj je bila ključna u želji da prvenstvo okruni naslovom prvaka.

Dojam u dvoboju te dvije momčadi željne pobjede dodatno je povećan igranjem trojice bjelovarskih igrača za Pitomaču, koji su i ovom prilikom bili među boljim akterima.

Bolja i povezanija igra Pitomače, ako se to zbog raskvašenog terena tako može nazvati, nagrađena je u 23. minuti kada je šut Šanteka s 18 metara za domaćeg vratara Rodriguea bio neobranjiv, a točku na i ove dobre utakmice stavio je Paradinović u 68. minuti kada je iz kontra napada postigao pogodak za konačnih 0:2.

Nikola Papac, trener Dinama (P)

Treneru Nikoli Papcu poslije utakmice nije preostalo ništa osim da Pitomači čestita na pobjedi i na naslovu prvaka.

– Zbog tri žuta kartona nedostajao nam je Vrbanić koji je ključni igrač naše momčadi i kreator naše igre. Pitomača je zasluženo pobijedila i već sad im mogu čestitati na osvojenom naslovu prvaka. Mi smo mogli biti nešto konkretniji, pogotovo u prvom poluvremenu koje je bilo poprilično ravnopravno, dok je drugi dio utakmice pripao je Pitomači – kazao je trener Papac.