Kad je izborna godina svaki je sajam dobar za promociju pa će tako Jesenski bjelovarski sajam otvoriti predsjednica Kolinda Grabar Kitarović. U zadnjoj godini mandata ona bi tako trebala nastaviti prekinutu tradiciju po kojoj su predsjednici uvijek otvarali jesenske sajmove, a ministri poljoprivrede proljetne. Stipe Mesić pa potom Ivo Josipović držali su tradiciju, Grabar Kitarović je zaobilazila Gudovac sve do prošle godine kad je otvorila proljetni sajam, a sada je došao na red jesenski. Po trenutačnom anketama drugi izbor građana SDP-ov kandidat Zoran Milanović također će doći na sajam, kao i Miroslav Škoro kako su nam potvrdili iz njegovog stožera. Posve logično i HSLS-ov kandidat Dejan Kovač dolazi na sajam.
Tko će kad doći još se usuglašava jer se vjerojatno ne žele sudarati između štandova, a prava sučeljavanja ipak se moraju ostaviti za kampanju. (dv)

