Počela dogradnja Osnovne škole i izgradnja dječjeg vrtića u Velikom Trojstvu

Ministrica poljoprivrede Marija Vučković je položila kamen temeljac i označila početak izgradnje Dječjeg vrtića i dogradnje Osnovne škole Veliko Trojstvo. Riječ je o projektu ukupno vrijednom više od 14 milijuna kuna od čega iz Ministarstva poljoprivrede, odnosno EU, dolazi 7,2 milijuna, još pet milijuna kuna je osigurala Bjelovarsko-bilogorska županija, a dva milijuna kuna daje Općina Veliko Trojstvo.

-Ovo je županija koja je među najboljima po povlačenju novca iz Fonda za ruralni razvoj i ovdje imamo potpisanih 800 milijuna kuna vrijednih ugovora. Osim razvoja poljoprivrede moramo ruralnim područjima osigurati jednake standarde življenja kao i u urbanim sredinama i stoga je ovaj projekt jako važan – kazala je ministrica Vučković.

Načelnik Općine Veliko Trojstvo Ivan Kovačić je napomenuo kako postoji potreba za dječjim vrtićem i jaslicama.

-Mi sada imamo 35 djece koja idu u bjelovarske vrtiće i njihov boravak općina sufinancira s po tisuću po kuna mjesečno. Izgradnjom vrtića oni će ostajati ovdje,a dogradnjom škole svi će učenici prijeći u jednu smjenu. Očekujem da će za godinu dana sve biti gotovo- rekao je načelnik Kovačić.

-Ovi projektom škola dobiva standard 21. stoljeća i dokaz je da su nam potrebna partnerstva na svim razinima. Između Općine i Županije, te ministarstava jer smo zajednički ušli u ovaj projekt i doveli ga do realizacije – kazao je župan Damir Bajs. Kad se sve dovrši svih 188 učenika će biti u jednoj smjeni, u dječjem vrtiću će biti mjesta za 52 djece uključujući jaslice, a novu kuhinju će koristiti i škola i vrtić.Prije polaganja kamena temeljca ministrica Marija Vučković, župan Damir Bajs, načelnik Općine Ivan Koavčić i državni tajnik Velimir Žunac potpisali su spomenicu o početku radova. (dv)