POČINJE ENERGETSKA OBNOVA OPĆE BOLNICE BJELOVAR Skele se podižu idući tjedan

Idući tjedan počinje energetska obnova novog dijela Opće bolnice Bjelovar i zgrade stomatologije. Ugovor su potpisali ravnatelj bolnice dr. Ali Allouch i Mate Mihoć zamjenik direktora tvrtke Jukić DAM d.o.o.iz Sinja, izvođača radova, koja je s 6,5 miljuna kuna dala najpovoljniju ponudu na javnoj nabavi.

-Rok je deset mjeseci od dana uvođenja u radove i stoga pozivam sve naše korisnike na strpljenje dok bude trajala obnova. No, kada ona završi bolnica će dobiti potpuno novi izgled, ušteda na energentima će biti 69 posto,a svi skupa ćemo imati puno bolje uvjete rada i pružanja usluga našim pacijentima, kako u bolnici tako i Domu zdravlja Bjelovar koji je smješten u našoj zgradi – kazao je ravnatelj Allouch.Izmjena krovišta, stavljanje termo fasade i izmjena stolarije posao je koji tvrtka iz Sinja počinje već idući tjedan.

-Odmah krećemo s postavljanjem skela i dovozom materijala. Vjerujem da ćemo sve napraviti u zadanom roku – rekao je Mate Mihoć.Na natječaj za izgradnju je stiglo osam ponuda, a zanimljivo je da je najpovoljnija od 6,5 miljuna kuna dobrih 1,7 miljuna kuna ispod procijenjene vrijednosti.

– Novac koji smo na ovaj način ”uštedjeli” mi ćemo naravno iskoristiti za neke dodatne radove u samoj bolnici. Županija maksimalno koristi sve dostupne EU fondove i u ovom trenutku imamo 600 milijuna kuna potpisanih ugovora, a polovica od tog iznosa je na području Grada Bjelovara- napomenuo je župan Damir Bajs na potpisivanju ugovora. (dv)