U utorak je u prostorijama bjelovarskog hotela održano je proglašenje najboljih sportašica, sportaša i sportskih ekipa Grada Bjelovara, po kriterijima Športske zajednice Grada Bjelovara, Sportskog saveza sportaša s invaliditetom i Sportskog saveza gluhih Grada Bjelovara. Čestitke svim laureatima. (BJLive)

KADETKINJE – EKIPNO
PoredakNAZIV KLUBAPOSTIGNUTI NATJECATELJSKI REZULTAT
3. mjestoSportsko ribolovno društvo ČESMA, BjelovarKadetska ekipa SRD Česma je u disciplini Lov udicom na plovak na Kupu Hrvatske osvojila 1. mjesto.
2. mjestoStolnoteniski klub BJELOVARKadetska ekipa STK Bjelovar je na završnom turniru Prvenstva Hrvatske zauzela 7. mjesto
1. mjestoŽenski rukometni klub BJELOVARU I. hrvatskoj kadetskoj rukometnoj ligi ekipa ŽRK Bjelovar zauzela je 1. mjesto.

KADETI – EKIPNO
3. mjestoStreljačko društvo BJELOVAR 1874Kadetska ekipa SD Bjelovar 1874, je na prvenstvu Hrvatske osvojila 6. mjesto.
2. mjestoKošarkaški klub BJELOVAR,košarkaši su u jedinstvenoj kadetskoj ligi osvojili 9. mjesto
1. mjestoRukometni klub BJELOVARKadeti Rukometnog kluba Bjelovar su u završnici I. hrvatske  kadetske lige zauzeli 3. mjesto

KADETKINJE – POJEDINAČNO
PoredakIME I PREZIME NATJECATELJAKLUBPOSTIGNUTI NATJECATELJSKI REZULTAT
3. mjestoLucija BARIŠIĆ

Erna ČIZMAZIJA

Badminton klub Sokol

SRD Česma Bjelovar

Lucija je u kadetskoj ligi zauzela 8.mjesto uz niz zapaženih turnirskih rezultata

Erna je u disciplini lov udicom na plovak na Kupu Hrvatske osvojila 3.mjesto

2. mjestoEna DASKIJEVIĆTaekwondo klub OmegaEna je zauzela 9.-16.mjesto na EP u Španjolskoj
1. mjestoKarmela POKOPACŽenski rukometni klub BjelovarKarmela je kao članica hrvatske kadetske reprezentacije na svjetskom prvenstvu u rukometu za kadetkinje osvojila 12.mjesto. Inače prema klasifikaciji HOO-a Karmela ima status vrhunske športašice III. Kategorije čime zaslužuje priznanje za najbolju kadetkinju Grada Bjelovara

KADETI – POJEDINAČNO
PoredakIME I PREZIME NATJECATELJAKLUBPOSTIGNUTI  NATJECATELJSKI  REZULTAT
3. mjestoBruno STJEPANOVIĆStreljačko društvo Bjelovar 1874Bruno je na prvenstvu Hrvatske u zračnoj pušci u ekipnoj konkurenciji osvojio 6.mjesto
2. mjestoMihovil KOZIĆRukometni klub BjelovarMihovil je sa ekipom kadeta osvojio 3.mjesto u 1HRLDA i izabran u najbolju sedmorku prvenstva
1. mjestoBruno GRĐANTaekwondo klub OmegaBruno je na Prvenstvu RH za kadete osvojio 3. mjesto

JUNIORKE – EKIPNO
3. mjestoTaekwondo klub FoxJuniorke TKDK FOX su na Prvenstvu hrvatske osvojile 9. mjesto
2. mjestoStolnoteniski klub BjelovarJuniorke STK Bjelovar su na Prvenstvu hrvatske osvojile 4. mjesto
1. mjestoŽenski rukometni klub BjelovarU natjecanju 2. hrvatske rukometne lige, juniorski sastav ŽRK Bjelovar osvojio je 3. mjesto.

JUNIORI – EKIPNO
3. mjestoKošarkaški klub BjelovarNa Prvenstvu Hrvatske regije sjever, juniori Košarkaškog kluba Bjelovar su osvojili 2. mjesto
2. mjestoRukometni klub BjelovarU prvoj ligi u kojoj se natječu juniori osvajaju 4.mjesto a u 3.seniorskoj ligi osvajaju 10.mjesto
1. mjestoNogometni klub BjelovarKup RH, Ulazak u 16 najboljih u Republici Hrvatskoj

JUNIORKE – POJEDINAČNO
3. mjestoAnja POPOVIĆTaekwondo klub FoxAnja osvaja 2.mjesto na PH
3. mjestoEla JELIĆTaekwondo klub OmegaNa PH Ela je osvojila 2. mjesto
2. mjestoDora DENTAtletski klub BjelovarNa prvenstvu Hrvatske u višeboju, Dora je osvojila 2. mjesto a na PH u disciplini 200m 3.mjesto
1. mjestoLucija IVANDAŽenski rukometni klub BjelovarKao članica hrvatske reprezentacije na svjetskom prvenstvu osvaja 12.mjesto. Osim toga je kategorizirana vrhunska sportašica Hrvatske III kategorije zbog čega se proglašava najboljom juniorkom Grada Bjelovara

JUNIORI – POJEDINAČNO
3. mjestoLuka  MIJIĆKuglaški klub BjelovarNa Prvenstvu Hrvatske Luka je osvojio 2. mjesto
2. mjestoJurica KOVAČIĆAtletski klub BjelovarNa juniorskom Prvenstvu Hrvatske u Zadru Jurica je je osvojio 1. mjesto u disciplini 60m prepone-dvorana.
1. mjestoKevin ČEŠLJARTaekwondo klub Fox, BjelovarNa juniorskom Svjetskom Prvenstvu Kevin je osvojio 9.-16. mjesto. Osim toga je osvojio i 1.mjesto na PH čime je kategoriziran u IV kategoriju HOO

SENIORKE – EKIPNO
3. mjestoŽenski odbojkaški klub BJELOVARU II HOL Regija Centar su u ukupnom poretku zauzeli 2. mjesto
2. mjestoStolno teniski klub BjelovarU Super ligi za žene su u ukupnom poretku zauzele 8. mjesto
1. mjestoŽenski rukometni klub BJELOVARU I. hrvatskoj rukometnoj ligi ekipa ŽRK Bjelovar zauzela je 4. mjesto Ujedno su rukometašice imale i povjesni prvi nastup u EHF Challenge Kupu.

SENIORI – EKIPNO
3. mjestoKuglački klub BJELOVAR Ekipa kuglača je u 1. HKL zauzeli 4. mjesto.
2. mjestoRukometni klub BJELOVARRukometaši su u I. hrvatskoj rukometnoj ligi osvojili 3. mjesto
1. mjestoStreljačko društvo BJELOVAR 1874Ekipa strijelaca je u I. streljačkoj ligi u zračnom pištolju zauzela 6. mjesto.

SENIORKE – POJEDINAČNO
3. mjestoAna PIRAGIĆTaekwondo klub Omega, BjelovarAna je na Prvenstvu RH za seniorke osvojila 3. mjesto.
2. mjestoPetra MIŠKULINTaekwondo klub Fox, BjelovarPetra je na nacionalnom prvenstvu Hrvatske za mlađe seniore U-21 osvojila 2.mjesto
1. mjestoIvana DRAGIŠIĆŽenski rukometni klub BjelovarKao članica ekipe ŽRK Bjelovar, Ivana je u I. hrvatskoj rukometnoj ligi osvojila 4. mjesto čime je kategorizirana kao vrhunska sportašica Hrvatske III.kategorije

SENIORI – POJEDINAČNO
3. mjestoMateo KNEZIĆTaekwondo klub Fox BjelovarMateo je na PH osvojio 3. mjesto.A na G1 turnirima Austria i Slovenija Open osvojio također 3.mjesto
2. mjestoLuka TANDARARukometni klub BjelovarLuka je s ekipom u I. hrvatskoj rukometnoj ligi osvojio 2. mjesto.
1. mjestoMiran MARIČIĆStreljačko društvo BJELOVAR 1874Miran je na Prvenstvu svijeta u zračnoj pušci osvojio 3.mjesto čime je ostvario I.kategoriju vrhunskog sportaša Hrvatske i plasman na OI čime je definitivno zaslužio biti proglašen najboljim seniorom Grada Bjelovara

SPORTSKI SAVEZ GLUHIH I ŠPORTSKA ZAJEDNICA GRADA BJELOVARA

EKIPNO SENIORKE: 1. mjesto:

Najbolja ekipa seniorki u izboru Sportskog saveza gluhih Bjelovar je Streljački klub gluhih „Bilogora“

EKIPNO SENIORI: 1. mjesto:

Najbolja ekipa seniora u izboru Sportskog saveza gluhih Bjelovar je Kuglački klub gluhih Bilogora.

POJEDINAČNO: 1. mjesto – sportaši

Zauzeo je BOJAN CRNOJEVIĆ, rukomet – čita se obrazloženje: Kao član Hrvatske rukometne reprezentacije na 2.Svjetskom prvenstvu za gluhe i slabo čujeće osobe u Brazilu 12.-22.srpnja 2018, gdje je Bojan izvrsnim igrama pridonio osvajanju 1. mjesta.

BJELOVARSKI SPORTSKI SAVEZ OSOBA SA INVALIDITETOM I ŠPORTSKA ZAJEDNICA GRADA BJELOVARA

POJEDINAČNO: Najbolja športašica seniorka s invaliditetom je MARIJA KASUMOVIĆ , atletika

POJEDINAČNO: Najbolja športašica juniorka s invaliditetom je MARIJETA MAGDIĆ – stolni tenis

POJEDINAČNO: 1.mjesto – DAMIR BOŠNJAK, streljaštvo

POJEDINAČNO: 2. mjesto ALBIN VIDOVIĆ ,  atletika.

POJEDINAČNO: 3. mjesto RADOVAN HALAS,  atletika.

EKIPNO: 1. mjesto: ATLETSKI KLUB SOKOL