POKAZALI KARAKTER Unatoč brojnim problemima, Bjelovarčani na Logoru nadigrali neuvjerljivi Osijek II

Golovima Denija Hajdarovića i Viniciusa Muniza Ribeire, možad NK Bjelovara uspjela je na domaćem terenu danas slaviti protiv druge ekipe NK Osijeka s 2:1. Prvu izglednu priliku na utakmici imala je domaća momčad u 37. minuti i to nakon pogreške gostujućeg vratara Luke Kukića. Jednu njegovu prekratku prizemnu loptu presjekao je Ivan Orač koji se sam kao duh našao u kaznenom prostoru. Međutim, kao da se i sam tome iznenadio pa je njegov udarac otišao pored stative.

Do pred sam kraj prvog dijela Osijek je čak i imao nekoliko poluprilika, no to nije bilo dovoljno za ozbiljnu prijetnju vratima domaćih. Pred sam kraj prvog dijela dogodio se prekid za domaće s desne strane kaznenog prostora. Luka Šiprak visoko je centrirao na drugu vratnicu gdje je najviši bio Hajdarević koji je snažno tukao glavom. Lopta se odbila od tla i prevarila ionako nesigurnog gostujućeg vratara Luku Kukića, čime su domaći poveli u 43. minuti.

Hladan tuš pa veselje

S rezultatom 1:0 otišlo se na odmor, a premda je zgoditak domaćim navijačima pružio nadu da će njihova momčad u nastavku probuditi, bome su se razočarali. U nastavku ih je dočekao hladan tuš i to djelomično u režiji inače odličnog domaćeg vratara Stefana Lebovića. Traljavo hvatanje lopte u kaznenom prostoru nakon centaršuta bilo je dovoljno da gosti izjednače na 1 : 1 već u ranoj fazi nastavka, nakon što je udarac na gola domaćina glavom uputio Danijel Lončar. Ipak, pred sam kraj utakmice, sva tri boda domaćima donio je bodove Vinicius Muniz Ribeir ”Cafu” koji je nakon izvrsnog duplog pasa s jednim suigračem precizno naciljao desni donji kut gostujućih vrata.

Težak raspored

Mladostaši sutra u 15 sati idu na noge čvrstoj ekipi BSK–a koja je trenutno peta na tablici. Ako iz tog susreta izvuku bod, zaista mogu biti zadovoljni. Tim će biti kompletirano 10. kolo, a u onom iduće – 11. kolo, puno će se toga otkriti. Bjelovar će igrati u gostima s vrlo jakom ekipom Čepina koja je prvi na tabeli, dok će Mladost kod kuće dočekati ekipu Bedema, a to je izuzetna prilika za jednu domaću pobjedu. (ika)