POOL BILJAR: Tomislav Rahle na pragu Hrvatske reprezentacije, Tin Dalipi sjajni osmi

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

POOL BILJAR – CROATIA CUP:

Metropolis klub u Sesvetama bio je domaćin ekskluzivnog Croatia Cupa u biljaru na kojem je u disciplini ‘desetka’ nastupilo 38 najboljih hrvatskih igrača pool biljara. Ovaj prestižni turnir osvojio je Edin Redžić iz Sesveta, što mu je već treći uzastopni osvojeni turnir i vodeći je na rang listi, dok su boje bjelovarskog kluba Shooters branili su Tomislav Rahle, Tin Dalipi i Krunoslav Mišir, i to više nego uspješno.

Tomislav Rahle ispustio finale

Sjajan nastup odradio je Tomislav Rahle. U društvu najboljih igrača biljara osvojio je visoko treće mjesto, a mogao je Rahle i više jer igrao je maestralno. Naime, u polufinalnom meču protiv Maria Gulića, koji je trenutno drugoplasirani na nacionalnoj rang listi, Tomislav Rahle imao je vodstvo od visokih 7:3 i već mu se smiješilo finale prestižnog hrvatskog biljarskog turnira. No, tada je došlo do pada mentalne snage i kao da se je ispuhao. Izgubio je rezultatom 8:7, ali usprkos porazu turnir je napustio zadovoljan.

Tin Dalipi zaustavljen u četvrtfinalu

Tin Dalipi osvojio je osmo mjesto. Isto kao i Rahle tako je i Dalipi ovaj veliki Croatia Cup odradio na visokoj profesionalnoj razini. Plasirao se u četvrtfinale, no, tu je poražen od Ivana Golića, inače bivšeg juniorskog prvaka Europe.

Krunoslav Mišir ostao je bez pobjede, međutim, treba naglasiti kako baš i nije imao sreće prilikom ždrijeba. U prvom meću poražen je od Kreše Ceraja rezultatom 8:7, dok je u repasažu izgubio od Robertoa Bartola, jednog od najboljih hrvatskih igrača biljara.

Rahle na korak do mjesta u reprezentaciji

Tomislav Rahle trenutno je s 2.060 bodova na četvrtom mjestu u ukupnom poretku nacionalne rang liste, što mu je najbolji plasman u karijeri. Za treće plasiranim zaostaje za samo 20 bodova tako da može očekivati napredovanje. Sve ovo govori kako je mladi Rahle na korak do mjesta u državnoj reprezentaciji koja su rezervirana za prva četiri najbolja igrača nakon završene sezone u kojoj je za odigrati ostalo još četiri turnira.