Predavački Dinamo pao u drugom poluvremenu

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

PRIPREMNA NOGOMETNA UTAKMICA

Plenarna sjednica Treće NL sjever održati će se 31. srpnja na kojoj će Dinamo iz Predavca, Bilogora 91 i Garić, službeno biti promovirani u nove “trećeligaše”, međutim sva ta tri naša nogometna kluba pripremaju se kao da je to već riješeno, kao što u stvari i je.

Predavački Dinamo s novim trenerom Krešimirom Ganjtom i sa znatno osvježenom momčadi u odnosu na prošlo prvenstvo, u kojoj se ističu mladi igrači Marko Pranjić, Krešo Prskalo, Gucić, Regvar, ali i Legčević i iskusni Pejo Kuprešak, nakon dobro odigrane prve pripremne utakmice i pobjede nad Garićem odigrao je i drugi pripremni susret.

Na svojoj Brani ugostio je momčad Gaj Mače, prošlogodišnjeg vice prvaka Treće NL središta, koji je zahvaljujući efikasnijoj igri u drugom poluvremenu slavio uvjerljivu pobjedu.

DINAMO (P) – GAJ MAČE     1:4

DINAMO: Markota, Perčec, J. Pašalija, Vujašković, Filjić, K. Prskalo, Đuričić, Kuprešak, Vrbanić, Regvar, Grgić, još su igrali: Gucić, Legčević, Baranašić, M. Pranjić, TRENER: Krešimir Ganjto

STRIJELCI: 0:1 (22), 0:1 50), 0:3 (70), 1:3 Legčević (82), 1:4 (89)

Kao i u prvi pripremni susret Dinamo je utakmicu s Gaj Mačem odigrao sasvim dobro, ali za razliku od prvog susreta s Garićem, drugu pripremu utakmicu predavački Dinamo otvorio je agresivno, dominantno i napadački od prve minute.

Takva igra nagrađena je velikim pritiskom i brojnim prilikama među kojima se ističu one Kreše Prskala, Kuprešakov pokušaj glavom, sjajna prilika Regvara i posebno prilika Đuričića kad se našao sam pred gostujućim vratarom.

Za to vrijeme Gaj je tek jednom prešao polovinu igrališta, no to mu je bilo sasvim dovoljno da iz svoje prve, ali i jedine prilike u prvom poluvremenu, dođe do vodstva od 0:1.

Drugi dio utakmice donio je i obrat. Gaj je ubacio u brzinu više na što Dinamo nije imao odgovor. Gosti su do 70 minute poveli s 0:3 i riješili pitanje pobjednika, dok je Dinamo lobom Legčevića u 82. minuti došao do počasnog pogotka.