Predavački Dinamo prekinuo crnu seriju

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

ČETVRTA NOGOMETNA LIGA

Vodeći klubovi četvrte nogometne lige i u redovnom 19. kolu bili su uspješni. Tehničar je rezultatom 3:1 kao domaćin pobijedio Slogu iz Zdenaca čime je zadržao osam bodova prednosti ispred drugoplasirane Bilogore 91 iz Grubišnog Polja koja uspješno drži drugo mjesto. Uspješna u 19. kolu bila je i momčad Ferdinandovca koja je kao gost u Molvama s visokih 6:0 razvalila domaću Mladosti.

Za pohvaliti je momčad Bilogore 91 koja je upisala novu gostujuću pobjedu. Kao gost u Imbriovcu kod domaćeg Borca slavila je rezultatom 0:3. Bila je to utakmica u kojoj je Bilogora imala konstantnu dominaciju, a njihovu razigranost okrunio je iskusni Tomislav Pleić sa svoja dva pogotka. U 11. minutu pogotkom za 0:1 i u 33. minuti pogotkom za 0:2 čime je utakmica bila usmjerena prema Grubišnom Polju. Konačni rezultat ove gledljive utakmice postigao je Bruno Kunštek pogotkom u 70. minuti.

Novi domaći neuspjeh upisali su nogometaši Čazme koji su na svom igralištu izgubili od Mladosti iz Kloštra Podravskog, a gostujući poraz upisali su i nogometaši Garića i to u gostima kod Slatine gdje su upisali tijesan poraz rezultatom 2:1.

REZULTATI 19. KOLA:

DINAMO (P) – GRANIČAR (L)    2:1

DINAMO: Vukelić, Jelić Balta, Perčec, Filjić, Gegić (od 73.F. Jaković), Kos, Senjan (od 46. M. Bošnjak), Pašalija, Vrbanić, Vujašković, Đuričić, TRENER: Nikola Papac

GRANIČAR: Ružić, Hontić, Šarlijs, Beliga, Milas, Paveli, Baričić, Varović, Matotan (od 73. Baranašić), Mijatović, Andrić (od 60. Bečeić), TRENER: Ranko Celiščak

STRIJELCI: 1:0 J. Gegić (19), 1:1 Šarlija (53), 2:1 Perčec (60).

Nakon tri uzastopna poraza predavački Dinamo vratio se na staze pobjeda. Na predavačkoj Brani oružje je položio Graničar iz Legrada kojeg je momčad trenerskog dvojca Papac – Prišćan uspjela pobijediti rezultatom 2:1. Međutim, malo je nedostajalo da Dinamo po tko zna koji put plati račun svojih promašaja i da upiše još jedan neuspjeh.

Naime, utakmica je otvorena velikim pritiskom Dinama koji je brzom igrom preko bokova i angažiranom igrom u sredini terena izigrao četiri – pet sjajnih prilika od kojih je samo jedna, ona raspoloženog Josipa Gegića završila u mreži za 1:0. Drugi dio utakmica najavio je crne slutnje tako što je Graničar ničim izazvan izjednačio na 1:1. Ipak, prekid crnog predavačkog niza dogodio se u 60. minuti utakmice tako što je Gegić ubačajem iz auta pogodio visokog Perčeca koji je glavom s pet – šest metara savladao gostujućeg vratara za konačnih 2:1.