Prijetio smrću: ”Vidjet ćete, dosad nisam nikog ubio ni istukao, ali…”

Foto: Arhiva BJLive

J.J. (52) ovih je dana na Općinskom sudu u Bjelovaru osuđen na osam mjeseci uvjetnog zatvora zbog kaznenog djela prijetnje. Kako stoji u nepravomoćnoj presudi, muškarac je 22. siječnja ove godine oko 12 sati prijetio djelatnicima bjelovarskog Centra za socijalnu skrb. Nakon što je obaviješten da mu se ukida zajamčena minimalna naknada socijalnoj radnici G.V. je rekao ”Vidjet ćete, dosad nisam nikog ubio ni istukao, ali…”, a potom se njoj i ostalim zaposlenicama M.Đ i A.Š. Te njihovom kolegi S.S.-u glasno obratio ”Pazite da ne bi opet bilo Đakovo!”, aludirajući time na hladnokrvno ubojstvo dvoje zaposlenika Centra za socijalnu skrb u Đakovu. Djelatnici bjelovarskog Centra prijetnje su prijavili policiji. Muškarac je uhićen oko 19.50 sati i priveden u bjelovarsku Policijsku postaju gdje je zadržan gotovo 48 sati, odnosno sve do 24. siječnja u 11 sati. (ika)