Zamjenica bjelovarsko-bilogorskog župana Bojana Hribljan potpisala je novi set ugovora vezan uz potpore Bjelovarsko-bilogorske županije za zadržavanje i privlačenje liječnika i medicinskog osoblja za rad u zdravstvenim ustanovama na području županije. Riječ je o šest novih ugovora, od kojih se četiri odnose na subvenciju stručnog usavršavanja, a dva na sufinanciranje troškova podstanarstva.

S danas potpisanim ugovorima brojka se popela na 73 ugovora o sufinanciranju između Županije i liječnika i medicinskog osoblja koji rade u zdravstvenim ustanovama na području županije. Bjelovarsko-bilogorska županija je inače kao prva županija u Hrvatskoj uvela trajne mjere potpore za zapošljavanje i ostanak liječnika i medicinskog osoblja u zdravstvenim ustanovama na području županije za koje je u tri godine osigurala tri milijuna kuna. Da je riječ o odlično pogođenom programu svjedoči i činjenica da su ga iskopirale i druge županije, primjerice Koprivničko-križevačka, Međimurska, Krapinsko zagorska. Bjelovarsko-bilogorska županija putem svojih mjera sufinancira kamate stambenih kredita do 20 tisuća kuna godišnje po korisniku, isto toliko je osigurano po korisniku i za troškove stanovanja. Potpore za stručno usavršavanje iznose 50% školarine, no ne više od 20 tisuća kuna godišnje.

-Polaznik sam doktorskog studija i smatram da je ovo jedna od bitnih mjera. Doktorati u državi koštaju oko 20 tisuća kuna po jednoj godini, što je ukupna cifra od 60 tisuća kuna i ako to sami financirate to je pozamašna je svota tako da je ova pomoć od Bjelovarsko-bilogorske županije od velikog značaja – naglasio je jedan od potpisnka ugovora, mag. pharm. Eugen Javor. Mjere su trajno otvorene i liječnici i medicinsko osoblje se mogu javljati u svakom trenutku. (Bjlive)

