Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Grad Grubišno Polje je jučer proslavio svoj dan, no zanimljivo je da na sjednicu nije bio pozvan župan Damir Bajs. Prijašnjih godina se to nije događalo, a informaciju koja se prvo pojavila na društvenim mrežama u Bjelovarsko – bilogorskoj županiji su potvrdili. Poziv koji je prijašnjih godina uobičajeno stizao ovaj put je izostao.
-Želim vjerovati da je riječ o propustu jer sam ja niz već niz puta dolazio u Grubišno Polje i ako je Županija kao institucija nešto radila uvijek smo zvali i gradonačelnika. No, relativno smo blizu lokalnih izbora na proljeće iduće godine i ako je ovo poruka onda je to poruka da HDZ strahuje od onoga što bih ja mogao izreći u Grubišnom Polju. Županija je provela niz velikih projekata u Grubišnom Polju, od programa Zaželi, do potpune obnove osnovne i srednje škole, a u nekim projektima je Grad Grubišno Polje naš partner. Suradnja je dobra kakva i treba biti između Županije i svih gradova i općina bez obzira na političku opredijeljenost- kazao je župan Bajs za Regionalni portal Bjelovar.live.
Nakon ovakvog poteza može se reći da je izborna kampanja neslužbeno počela. S druge strane nepozivanje župana na obilježavanje Dana Grada potez je koji ne služi na čast tamošnjoj Gradskoj upravi. Došao, poslao izaslanika ili se ispričao službeno pozvati župana je stvar političke kulture, ma kako god se on zvao. (dv)

