Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA – 25. KOLO:

Županijski nogometni ligaši nemaju mira ni preko tjedna. Nakon što su prošlu srijedu igrali redovno kolo Kup natjecanja, ovu srijedu igrali su utakmice redovnog 25. kola prvenstva. Rezultati tih utakmica nekako su pali u drugi plan jer klubovima je najveći problem bio kako sakupiti dovoljan broj igrača da bi se utakmice odigrale.

Bilogorac došao do neplaniranih bodova

Najveće iznenađenje 25. kola priredili su nogometaši Bilogorca iz Velikog Trojstva. Iako se ovog proljeća ne mogu sastati s bilo kakvom pobjedom, no, ovom priliko su pobijedili vodeći Ribar iz Končanice rezultatom 4:2. Strijelci ove pobjede koja je Bilogorcu dala velike izglede za ostanak u društvu županijskih prvoligaša bili su Bezmenjak, Matić, Đošić i Pintera auto gol, dok je strijelac za Ribare bio Adrijano Roček u 28. i 90.minuti utakmice.

Lasta neumoljiva na Gudison parku

Iako je prošli tjedan u kup utakmici s Mladosti pokazala određenu zrelost, no, Ivanska se nije uspjela nametnuti iskusnom Kamenu. Izgubila je rezultatom 2:1 tako da je i dalje u borbi za ostanak. Zato je gudovačka Lasta na svom Gudison parku pobijedila Tomislav iz Bereka rezultatom 3:1 i tom pobjedom ostala je u borbi za drugo mjesto. Strijelci za Lastu bili su Dončević, Stanić i Diogo, dok je strijelac pogotka za Tomislav bio Matej Štimac.

Zdenka 91 lakoćom savladala Gordowu

Bilo iz Velike Pisanice tone sve dublje i nikako da se osladi bilo kakvom pobjedom. Ovom prilikom poražen je na svom igralištu od Hajduka iz Hercegovca rezultatom 1:5 tako da će se do kraja prvenstva grčeviti boriti za bodove spasa. Ni Zdenka 91, koja dijeli drugo mjesto s Lastom, nije se dala iznenaditi. Iako je ovog proljeća Gordowa neugodan protivnik, međutim, Zdenka je lakoćom došla do novih bodova. Pobijedila je rezultatom 7:2 s time da je taj rezultat mogao biti i puno veći s obzirom da je Zdenka već na poluvremenu vodila s 6:0.

Žagi u zadnjoj minuti pogodio za jedan bod

Skok iz Skucana odigrao je ponovo dobru utakmicu, ali ponovo nije mogao doći do punog plijena. S Daruvarom je odigrao neriješeno 2:2, ali tako što je Daruvar preko Cišpera i Ivana Marušića poveo s 0:2, dok je Skok tek u završnici utakmice preko Kokotića i iskusnog Žagija došao do izjednačenja i jednog boda.

Ivan Petrić donio bod BŠK-u

Nakon četiri bezuspješna pokušaja nogometaši Raovišće napokon su upisali pobjedu. Mušteruju su našli u momčadi Brestovca koju su pobjedom 4:2 preskočili na ljestvici.

Dobru utakmicu odigrali su i nogometaši brezovačkog BŠK- i Trnskog iz Nove Rače. Konačni rezultat 1:1 nekako je i najpravedniji jer nekompletni Trnski ostavio je bolji dojam u prvom poluvremenu u kojem je pogotkom Davora Šotole poveo s 0:1, dok je BŠK bilo bolji u drugom dijelu igre kada je imao više od igre i kada je sjajnim šutom Ivana Petrića došao do sasvim zasluženog izjednačenja.