U Velikoj vijećnici Grada Bjelovara danas je održana dodjela priznanja ”Prvak dobrote”.
Naime, Dječje gradsko vijeće Grada Bjelovara je u suradnji s Društvom Naša djeca Bjelovar i Gradom Bjelovarom provelo akciju ”Mali ljudi, velika djela–ponos Bjelovara” nakon koje su prijavljeni kandidati dobili priznanja ”Prvak dobrote”.
Kandidate, njih ukupno 29, prijavljivali su roditelji, nastavnici, odgojitelji, susjedi, prijatelji. Riječ je o djeci od pet do 14 godina, a svi su oni priznanje dobili jer su bili dobri, poslušni, pristojni, jer su pomagali onima kojima je to trebalo, ispunjavali svoje obveze, istaknuli se u školi, istaknuli se u svojim aktivnostima i slično. Drugima riječima, doista su bili uzorni i ”prvaci dobrote” kako i samo priznanje kaže. Priznanja su im danas uručili Dario Hrebak, gradonačelnik Grada Bjelovara i njegova zamjenica Valna Bastijančić Erjavec.
Po prvi puta pojedini odabrani kandidati nagrađeni su i posebnom nagradom, njih 13–ero dobilo je sezonsku ulaznicu za Bjelovarske bazene. (BJLive)





















