PRVENSTVO ŽUPANIJE U DALJINSKOM JAHANJU U počast Gradu Čazmi jahali 20 kilometara pod najžešćim suncem

Dan Grada Čazme ove je godine obilježen i Prvenstvom Bjelovarsko – bilogorske županije u daljinskom jahanju koje je organizirao Konjički klub Husar iz Čazme. Iako se jahalo pa jako teškom, vrućem vremenu sudjelovao je do sada rekordni broj natjecateljskih parova u kategoriji seniora i juniora.
U juniorskoj konkurenciji županijski prvak je Maja Barunić iz KK Veliko Trojstvo koja je stazu od 20 km pretrčala za 1:08:03 sek. Drugoplasirani Luka Horvat iz KK Konji gizdavi iz Ribnjačke imao je vrijeme na stazi za samo jednu sekundu duže od prvakinje, a treće mjesto je osvojio Kristijan Dijanek iz KK Zrinski iz Zrinskog Topolovca.
U seniorskoj konkurenciji županijski prvak je Vlado Vohralik iz KK Sokol iz Podgoraca. Njemu je za savladati istu stazu trebalo 43 minute i 23 sekunde i to je bilo i najbolje vrijeme na utakmici. Drugo do 4.mjesto u seniorskoj konkurenciji dijele natjecatelji iz KK Husara i to Darko Rupčić, Ana Pazur i Maja Franješ.
U ekipnoj konkurenciji prvo mjesto je osvojio KK Husar dok su za 30 sekundi duže vrijeme imali natjecatelji KK Zrinski koji su osvojili 2.mjesto.
Natjecateljima priznanja i nagrada su svečano uručili direktorica turističke zajednice Čazma Martina Dončević i predsjednik Konjičkog saveza Bjelovarsko -bilogorske županije Josip Trogrlić.