Glazbena škola Vatroslava Lisinskog iz Bjelovara dala je neke od najpoznatijih domaćih glazbenika ali rijetko se događa da sami profesori izađu na pozornicu nešto izvedu. A, upravo je tako bilo na jučerašnjoj Svečanoj sjednici Županijske skupštine kada je nacionalnu himnu izveo zbor profesora i to je bilo prvi i vjerojatno posljednji put.

-Nismo do sada izvodili himnu, no s druge strane naš zbor ionako rijetko nastupa, samo tijekom Glazbenog tjedna i ovo je bila iznimka. Malo smo se pojačali s bivšim učenicima- kaže Sonja Štefanac, ravnateljica škole. Kako su uglavnom s druge stane pozornice bilo je logično pitanje koliko profesori moraju vježbati za nastupe.
– Mi smo ipak profesionalci i note su dovoljne, a himnu bi ionako svi trebali znati pjevati. Bila je jedna proba dan ranije i to je bilo to. Naravno kada nastupamo na Glazbenom tjednu izvode se zahtjevnije pjesme i tada probe potraju i mjesec dana jer svi trebaju i nekako uskladiti svoje svakodnevne obaveze – kaže Sonja Štefanac.(dv)

