Oglasi za radnike u zdravstvenoj djelatnosti preplavili su oglasni dio Narodnih novina. Jedan od posljednjih koji se može pronaći tiče se natječaja za doktora medicine koji je raspisala Opća bolnica Bjelovar za koju je dobro znano da već godinama muku muči s pronalaskom medicinskog kadra (o kvaliteti da ne govorimo). U natječaju stoji kako će potencijalnim kandidatima Bjelovarsko–bilogorska županija subvencionirati određene troškove poput onih za podstanarstvo, potom kamata za stambene kredite, troškove stručnog usavršavanja i doškolavanja. Genijalna je to mjera za ostanak ili privlačenje liječnika i medicinskog osoblja u režiji Bjelovarsko–bilogorske županije na čelu s županom Damirom Bajsom. Podsjetimo, BBŽ je prva županija u Hrvatskoj koja je u studenom prošle godine uvela trajne mjere spomenutog tipa kroz program ”Za najveću vrijednost zdravstvenog sustava–liječnike i medicinsko osoblje”, mjeru koju je na prijedlog župana Bajsa usvojila Županijska skupština. Ovog utorka, 3. rujna, ističe rok za predaju prijava na natječaj za čelno mjesto Zavoda za hitnu medicinu Bjelovarsko–bilogorske županije. Inače, ravnatelj Zavoda od njegovog ustrojstva 11. srpnja 2011. godine je Stjepan Matoš. Samo dan kasnije od spomenutog natječaja, u srijedu 4. rujna, ističe onaj za glavnu fotelju županijskog Zavoda za javno zdravstvo. Od odlaska legendarnog doktora medicine Vladimira Halauku u mirovinu na čelu zavoda je v.d. Nina Renić. (ika)
Raspisani natječaji za ravnatelje zdravstvenih ustanova. Žurno se traži i doktor medicine
- 30. kolovoza 2019.

Povezane objave
VIDEO – Bjelovarčanka Iva Vuk iz Philadelphije s
27. lipnja 2026.
Pijane prijateljice ”navijale” glazbu u stanu u pa
26. lipnja 2026.
Zabio se u auto ispred sebe pa izazvao
26. lipnja 2026.
Večeras se ruše rekordi! Zamjenik gradonačelnika Brajdić očekuje
26. lipnja 2026.
Bjelovar dobiva najljepši park u gradu, a za
26. lipnja 2026.
