REKORD PADA Na bjelovarskim bazenima do kraja sezone u prodaju ide 30 tisuća ulaznica

Ova će kupališna sezona na gradskim bazenima u Bjelovaru po svemu sudeći biti rekordna po broju kupača s plaćenom ulaznicom.

-Do danas je prodano 29 300 ulaznica i u dva dana vikenda ćemo siguarno doći do brojke od 30 tisuća što je veliki rezultat. Potpuno se isplatilo ulaganje u bazene prošle godine, građani su to prepoznali i došli u velikom broju. Bjelovarski plivački klub koji upravlja bazenom je odradio odličan posao- kazao je Igor Brajdć, zamjenik gradonačelnika na današnjoj konferenciji za novinare uoči zatvaranja kupališne sezone. A, to bi se moglo dogoditi nešto ranije od plana.

– Htjeli smo još raditi do kraja idućeg tjedna, do 8. rujna, ali vremenska prognoza nije dobra, najavljena je kiša pa ćemo raditi do zadnjeg sunčanog dana. No, ljeto je u cjelini bilo dobro, imali smo puno kupača ali i puno rekreativaca, 180 neplivača, 220 plivača, 40 vaterpolista. Surađivali smo vatrgascima, hitnim službama, vojskom, sportskim klubovima, svima smo uspjeli pronaći termine i svake godine je interes sve veći – kazao je Marko Mihalinec, predsjednik Bjelovarskog plivačkog kluba. (dv)